pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Wybory w cieniu brexitu

Wybory w cieniu brexitu

23 lip 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka traci

    Ten tydzień nie jest łaskawy dla naszej waluty, która traci w stosunku do głównych walut. Tylko dziś cena dolara wzrosła w okolice poziomu 3,80 zł. Kurs euro zbliża się w okolice 4,25 zł. Z kolei notowania CHF/PLN przełamały ograniczenie konsolidacji, a cena franka wynosi obecnie 3,86 zł. Zatrzymały się również spadki na notowaniach funta brytyjskiego, za którego obecnie zapłacimy 4,73 zł.

Johnson wygrywa

    W południe opublikowane zostały wyniki wyborów w Wielkiej Brytanii. Kandydatów do objęcia stanowiska premiera było dwóch Boris Johnson i Jeremy Hunt. Zgodnie z wcześniejszymi sondażami i przewidywaniami zwycięzcą okazał się ten pierwszy. Inwestorzy niejako spodziewali się takiego rezultatu stąd też ruchy na funcie nie były zbyt gwałtowne. Najważniejszym zadaniem nowego premiera będzie doprowadzenie brexitu do końca. Pytanie pozostaje tylko jedno, jakiego końca. Dlatego też inwestorzy z pewnością oczekiwać będą pierwszego wystąpienia Johnsona, które utwierdzi wszystkich jaką drogą pójdzie Wielka Brytania podczas ewentualnych rozmów z Unia Europejską. 

Z dnia na dzień ciekawiej

    Z każdym dniem tygodnia emocje na rynkach powinny rosnąć. Już jutro poznamy bowiem odczyty indeksów PMI z przemysłu oraz usług. Dane opublikowane zostaną zarówno dla strefy euro, jak i Stanów Zjednoczonych. W czwartek rynki wyczekiwać będą decyzji członków europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych, a także, co ważniejsze, konferencji Mario Draghiego. Z kolei w piątek opublikowane zostaną dane dotyczące dynamiki PKB w Stanach Zjednoczonych. Biorąc pod uwagę zbliżające się posiedzenie FOMC będzie to najprawdopodobniej najważniejszy odczyt tego tygodnia.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak