Wtorkowe PMI

23 maja 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Europa rano

Od godziny 8:00 publikowane są dzisiaj dane z państw europejskich. Poza serią odczytów indeksów PMI dla usług i przemysłu, z ważniejszych danych, poznaliśmy PKB w Niemczech oraz sprzedaż detaliczną w Wielkiej Brytanii. Sprzedaż na Wyspach wyniosła znacznie mniej od oczekiwanego rezultatu. Jak się można było spodziewać po tych danych brytyjska waluta zaczęła nieznacznie tracić na wartości. Z kolei niemiecki odczyt Produktu Krajowego Brutto nie odbiegł od prognoz, co spotkało się z praktycznie zerową reakcją rynków. Wracając jednak do odczytów indeksów PMI to zarówno dla usług, jak i przemysłu wypadły powyżej poziomu 50 punktów, co pozytywnie świadczy o rozwoju danego sektora. W Strefie Euro dla przemysłu było to 57 pkt, a dla usług, pomimo, iż gorzej od prognoz, 56,2 pkt. Odczyty te nie wpłynęły jednak na notowania wspólnej waluty.

Stany po południu

W godzinach popołudniowych poznamy z kolei wyniki indeksów PMI ze Stanów Zjednoczonych. Wyniki dla przemysłu oraz usług zostaną podane o godzinie 15:45. Prognozuje się odpowiednio 52,9 pkt oraz 53,3 pkt. Zaledwie kwadrans po nich poznamy liczbę sprzedanych nowych domów w kwietniu. Dodatkowo w późniejszych godzinach przemawiać będa szefowie FED. Wątpliwym jest jednak aby przed jutrzejszym posiedzeniem FOMC notowania dolara uległy diametralnym zmianom.

Spokój na złotym

Dzisiejsze notowania złotówki oscylują w okolicach wczorajszego zamknięcia. Dolar podskoczył o 2 grosze do 3,74 zł. Euro podrożało o grosz do 4,20 zł. Za funta zapłacimy 4,85 zł, a za franka 3,84 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Taka akcja, żebyś dał piątaka

28 wrz 2022

Krzysztof Adamczak