pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Wtorek zdominowany przez dane z USA

Wtorek zdominowany przez dane z USA

26 lip 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

    Wtorkowa karta z kalendarza makroekonomicznego zdominowana jest przez odczyty ze Stanów Zjednoczonych, które zostaną opublikowane w godzinach popołudniowych. Będą one dotyczyły m.in. rynku nieruchomości. Poznamy indeksy cen domów, a także liczbę sprzedanych nowych domów w czerwcu. Analitycy prognozują, że będzie ona wyższa od poprzedniego odczytu i wyniesie 560 tysięcy. Ponadto zostanie ogłoszony wskaźnik PMI dla usług. Analitycy przewidują jego wynik na poziomie 52 punktów. Wartym uwagi będzie również odczyt indeksu zaufania konsumentów. Prognoza wynosi 95,8 pkt. Dobre wyniki z amerykańskiej gospodarki prawdopodobnie umocnią dolara.

    Zanim jednak poznamy publikacje ze Stanów Zjednoczonych podjęta zostanie decyzja w sprawie stóp procentowych na Węgrzech. Analitycy nie oczekują żadnych zmian jej wysokości. Obecnie stopa procentowa na Węgrzech wynosi 0,90%.

    Dodatkowo dzisiaj w godzinach porannych poznaliśmy odczyt wskaźnika wyprzedzającego koniunkturę wg BIEC. Był on o 0,1 pkt wyższy od poprzedniego wyniku i wyniósł 162,2 pkt.

    Polska waluta nieznacznie traci dzisiaj do głównych walut. Jest to prawdopodobnie efekt odreagowania po ostatnim umocnieniu się naszej waluty w związku z ogłoszeniem decyzji agencji ratingowej. Frak szwajcarski kosztuje dziś 4,02 zł, czyli o grosz drożej niż wczoraj. Tyle samo podrożało euro, którego aktualna cena wynosi 4,36 zł. Od wczorajszego zamknięcia nie zmieniły się ceny dolara oraz funta. Koszt zakupu amerykańskiej waluty wynosi 3,96 zł, a funta 5,20 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak