Przegląd wczorajszych publikacji.Odczyty inflacyjne w Wielkiej Brytanii, Polsce oraz w USA. Notowania złotówki.

Pomimo wczorajszego dnia wolnego od pracy w naszym kraju rynki walutowe nie miały przerwy. Z ważniejszych informacji poznaliśmy inflację producencką w Szwajcarii, która miesiąc do miesiąca wynosi -0,2%, a w skali roku -4,5%. Indeks NY Empire State wyniósł -4,21 pkt wobec oczekiwanych 2,5.

W dniu dzisiejszym do najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych należą publikacje wyników inflacyjnych. Jako pierwsze podane zostały w Wielkiej Brytanii. Miesiąc do miesiąca inflacja konsumencka wynosi -0,1%, czyli zgodnie z założeniami analityków. Z kolei odczyt rok do roku był lepszy od oczekiwań i wyniósł 0,6%. Lepszy wynik od oczekiwań osiągnęła również inflacja producencka. Miesiąc do miesiąca wyniosła 0,4%, a w ujęciu rocznym jej wynik wniósł 1%. Dobre dane z wysp zdołały tylko na chwilę umocnić notowania funta. Obecnie umocnienie to zostało zniwelowane, a brytyjska waluta kosztuje 4,89 zł.

O godzinie 14:00 opublikowany został wskaźnik inflacji bazowej w Polsce. W skali rocznej bez cen żywności i energii wynosi on -0,4%, co jest wynikiem o 10 punktów bazowych gorszy od prognoz. Nie wpłynęło to jednak znacząco na wartość złotówki.

W godzinach popołudniowych czekają nas odczyty ze Stanów Zjednoczonych. O godzinie 14:30 poznamy poziom inflacji bazowej. Oczekiwania analityków z miesiąca na miesiąc wynoszą 0,2%, a w ujęciu rocznym 2,3%.

W dniu dzisiejszym złotówka traci do franka szwajcarskiego 2 grosze, a jego cena wynosi 3,93 zł. Cena euro pozostaje na niezmienionym, poziomie 4,26 zł. Z kolei dolar traci dzisiaj do złotówki aż 4 grosze. Za amerykańska walutę zapłacimy aktualnie 3,77 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Oda do funta

24 Lut 2021

Komentarz walutowy

„To nie ma tak, że dobrze albo że niedobrze‟

23 Lut 2021

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Wielki reset

22 Lut 2021

Krzysztof Adamczak