Wtorek w pozytywnych nastrojach

08 wrz 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Po spokojnym poniedziałku dziś na rynkach widać wyraźne ożywienie. Dziś do gry wracają Stany Zjednoczone, poznaliśmy także ważne dane z Chin. Eksport za sierpień spadł o 5,5% wobec zakładanych -6%, a import skurczył się o 13.8% wobec konsensusu na poziomie -8,2%. W reakcji na nieco mieszane dane dolar osłabił się względem euro o 50 pipsów. W ciągu dnia jednak ten ruch został wymazany i główna para jest notowana w okolicach wczorajszego zamknięcia tj. 1,1150.

Co ciekawe po danych chiński indeks Shanghai Composite zaczął rosnąć i zakończył dzień na poziomie +2,93%. Wygląda na to, że inwestorzy spodziewali się gorszych informacji. Wyraźnie zyskują także parkiety europejskie, a z surowców ropa oraz miedź, wszystkie odnotowują blisko 2-procentowe wzrosty. Europie pomogły wyjątkowo dobre dane z Niemiec odnośnie handlu zagranicznego, zarówno import jak i eksport wypadł zdecydowanie lepiej od prognoz odnotowując najwyższe w historii wskaźniki. Pozytywnie zaskoczyły również dane odnośnie PKB za drugi kwartał z  Eurolandu, które wyniosły 1,5% w ujęciu rocznym wobec prognozy 1,2%.

Złotówka względem dolara i euro praktycznie nie zmieniła się od wczorajszego zamknięcia. Niewielkie ruchy mamy na funcie, który jest dziś 0,66% na plusie i wynosi 5,8342. Nieznacznie tanieje frank, za którego zapłacimy 3,8797.

Kalendarz makro w drugiej połowie dnia nie wnosi żadnych istotnych informacji. Jutro o godz. 10:30 z Wielkiej Brytanii poznamy bilans handlu zagranicznego oraz wyniki produkcji przemysłowej. O godz. 13:00 z USA pojawią się wnioski o kredyt hipoteczny. O godz 17:30 odbędzie się wystąpnienie publiczne członka zarządu EBC Petera Praeta.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Taka akcja, żebyś dał piątaka

28 wrz 2022

Krzysztof Adamczak