Wtorek raczej spokojny

08 sty 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Nieco słabiej

Wtorkowy poranek przynosi osłabienie złotówki. Nasza waluta nieznacznie traci w stosunku do głównych walut. Frank szwajcarski podrożał do 3,83 zł. Cena funta brytyjskiego oscyluje w okolicy poziomu 4,80 zł. Za dolara amerykańskiego zapłacimy niecałe 3,76 zł, a wspólna waluta wyceniana jest ponownie na 4,30 zł.

Kalendarz nie zachęca

Kalendarz makroekonomiczny nie zachęca dziś inwestorów do podejmowania większych inwestycji, chociaż poranne dane dotyczące produkcji przemysłowej w Niemczech mogły nieco zaskoczyć. Dynamika produkcji przemysłowej u naszych zachodnich sąsiadów rozczarowała wynikiem -1,9% w ujęciu miesięcznym oraz -4,6% rok do roku.

W godzinach popołudniowych również nie są spodziewane żadne ważne odczyty z amerykańskiej gospodarki. Wszystko wskazuje na to, że wtorkowy handel będzie przebiegał w wyjątkowo spokojnej atmosferze. Co prawda mówi się o konieczności przyspieszenia negocjacji i uzyskaniu porozumienia na linii Chiny – USA jednak nic nie zapowiada również by któryś z przywódców miałby rozruszać rynki już dzisiaj. Nawet pomimo tego, że sytuacja ta będzie ciążyła dolarowi. Dodatkowym czynnikiem działającym na niekorzyść amerykańskiej waluty są ostatnie pogłoski o tylko maksymalnie jednej podwyżce stóp procentowych w przyszłym roku, gdzie jeszcze do niedawna rynki mówiły o kilku ruchach FOMC.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bail-out wisi nad rynkiem

03 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak