pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Wtorek raczej spokojny

Wtorek raczej spokojny

08 sty 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Nieco słabiej

    Wtorkowy poranek przynosi osłabienie złotówki. Nasza waluta nieznacznie traci w stosunku do głównych walut. Frank szwajcarski podrożał do 3,83 zł. Cena funta brytyjskiego oscyluje w okolicy poziomu 4,80 zł. Za dolara amerykańskiego zapłacimy niecałe 3,76 zł, a wspólna waluta wyceniana jest ponownie na 4,30 zł.

Kalendarz nie zachęca

    Kalendarz makroekonomiczny nie zachęca dziś inwestorów do podejmowania większych inwestycji, chociaż poranne dane dotyczące produkcji przemysłowej w Niemczech mogły nieco zaskoczyć. Dynamika produkcji przemysłowej u naszych zachodnich sąsiadów rozczarowała wynikiem -1,9% w ujęciu miesięcznym oraz -4,6% rok do roku.

    W godzinach popołudniowych również nie są spodziewane żadne ważne odczyty z amerykańskiej gospodarki. Wszystko wskazuje na to, że wtorkowy handel będzie przebiegał w wyjątkowo spokojnej atmosferze. Co prawda mówi się o konieczności przyspieszenia negocjacji i uzyskaniu porozumienia na linii Chiny – USA jednak nic nie zapowiada również by któryś z przywódców miałby rozruszać rynki już dzisiaj. Nawet pomimo tego, że sytuacja ta będzie ciążyła dolarowi. Dodatkowym czynnikiem działającym na niekorzyść amerykańskiej waluty są ostatnie pogłoski o tylko maksymalnie jednej podwyżce stóp procentowych w przyszłym roku, gdzie jeszcze do niedawna rynki mówiły o kilku ruchach FOMC.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niepewny dolar
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak