Wtorkowe odczyty inflacji

16 sty 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Dolar odrabia

Po wczorajszym ponownym osłabieniu amerykańskiej waluty przyszedł czas na korektę tego ruchu. Od rana dolar zyskuje na wartości. Jednakże póki co nie są to ruchy, które mogłyby wskazywać na długotrwałe odwrócenie niekorzystnego trendu. Aktualnie notowania głównej pary walutowej z niepowodzeniem testowały poziom 1,22. Niewykluczone, że w dalszej części dnia podjęta zostanie kolejna próba przełamania tej wartości.

Korekta również na złotym

Od rana złotówka traci na wartości w stosunku do głównych walut. Najprawdopodobniej nie jest to jednak oznaka słabości polskiej waluty, a jedynie odpowiedź na sytuację na szerokim rynku. Frank szwajcarski podrożał do 3,54 zł. Funt wyceniany jest na 4,70 zł. Z kolei za jedno euro zapłacimy 4,18 zł, a cena dolara wynosi 3,42 zł. Po południu poznamy odczyt wskaźników inflacji bazowej jednakże nie powinien on znacząco zmienić notowań naszej waluty.

Kalendarz makroekonomiczny

Od początku dnia publikowane są odczyty inflacyjne w Europie. Z tych najważniejszych poznaliśmy dynamikę inflacji konsumenckiej zgodną z oczekiwaniami w NIemczech. W Wielkiej Brytanii zostały opublikowane inflacja konsumencka oraz producencka. ta pierwsza była nieznacznie gorsza od prognoz, z kolei producencka mogła pozytywnie zaskoczyć inwestorów. Nie wpłynęło to jednak znacząco na notowania funta w stosunku do głównych walut.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Czy usłyszymy zapowiedź obniżki stóp?

07 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

RPP nie zmienia wysokości stóp procentowych

06 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Mocny początek czerwca w wykonaniu złotego

05 cze 2023

Dawid Górny