pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Wtorek bez większych zmian

Wtorek bez większych zmian

10 paź 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

EURUSD przy 1,18

    Kurs głównej pary walutowej od piątkowego popołudnia podąża na północ. Jest to niewątpliwie zasługa piątkowych odczytów z amerykańskiego rynku pracy. Początkowo wydawać się mogło, iż pomimo spadku liczby miejsc pracy inne czynniki okazały się na tyle silne by umocnić dolara. Jednakże inwestorzy szybko zweryfikowali swoje plany. Dolar osłabił się, a kurs EURUSD wzrósł z poziomów w okolicach 1,165 do równego poziomu 1,18 przy, którym marsz w górę chwilowo został zatrzymany.

Jutro FOMC

    Jutrzejszego wieczora powinno się już jednak wyjaśnić, w którą stronę będzie podążał popularny “edek”. Jutro o godz. 20:00 zostanie opublikowany protokół z posiedzenia FOMC. Jeżeli jastrzębia retoryka zostanie podtrzymana, a szanse na kolejną podwyżkę stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych zostaną podtrzymane lub zwiększone powinniśmy być świadkami umocnienia dolara. Co za tym idzie prawdopodobny jest kolejny powrót poniżej poziomu 1,17 na głównej parze walutowej.

Tymczasem w kalendarzu

    Od rana poznajemy mało istotne dla rynków publikacje danych. Zaciekawić mogła jedynie stopa bezrobocia w Szwajcarii, która nadal pozostaje na bardzo niskim ok. 3% poziomie. Dodatkowo poznaliśmy wyniki produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii. Co mogło zaskoczyć, roczna dynamika przerosła oczekiwania analityków. Nie pomogło to jednak słabemu funtowi.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Odbicie na EUR/USD zatrzymane
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Niepewność nadal pozostaje
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Wspólna waluta pod presją
Krzysztof Pawlak