pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Wszystkie oczy zwrócone na Fed

Wszystkie oczy zwrócone na Fed

17 wrz 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Dziś o godz. 20:00 wszyscy inwestorzy z zapartym tchem będą oczekiwać na decyzję Fed.

Stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych są na rekordowo niskim poziomie od grudnia 2008 roku. Prawdopodobieństwo podwyżek wyceniane jest na 32%.

Sporą zmienność obserwujemy od rana na złocie, które rano jako ‘’bezpieczna przystań’’ zyskiwało ponad 1% tymczasem teraz jest notowane w okolicach wczorajszego zamknięcia. Giełdy w USA wczoraj drugi dzień z rzędu wyraźnie zyskiwały, tymczasem euro zyskuje do dolara 0,4%. Utrzymanie wzrostów na głównej parze może budzić jednak wątpliwości. Nawet jeśli stopy nie zostaną podniesione to przemówienie prezes Fed powinno utwierdzić rynki w przekonaniu o znacznych różnicach w polityce monetarnej między USA a UE.

Stopy procentowe w Szwajcarii pozostały bez zmian, co było zgodne z konsensusem rynkowym. Szef Szwajcarskiego Banku Narodowego zgodnie z oczekiwaniami mówił, iż CHF jest nadal mocno przewartościowany i że SNB będzie aktywny na rynku walutowym jeśli zajdzie taka potrzeba. Po publikacji danych frank zareagował najpierw niewielkim umocnieniem, teraz jednak zarówno EURCHF, jak i CHFPLN są notowane w okolicach wczorajszego zamknięcia.

O godz. 10:30 poznaliśmy dane makro z Wielkiej Brytanii, były one zbliżone do prognoz dlatego nie wywołały zmian na funcie. Kolejna porcja danych czeka nas o godz 14:30  poznamy wtedy pozwolenia na budowę, rozpoczęte budowy domów oraz wnioski o zasiłek dla bezrobotnych z USA.  O godz. 16:00 mamy wskaźnik przemysłowy wg Fed z Filadelfii. Dzień zwieńczy wspomniana już decyzja odnośnie stóp procentowych o 20:00 oraz przemówienie Janet Yellen o 20:30.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Wspólna waluta pod presją
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Dane z USA trzęsą kursami
Dawid Górny

Komentarz walutowy

(Oby nie czarna) „SUPER” środa
Dawid Górny