pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Wojny ciąg dalszy?

Wojny ciąg dalszy?

09 kwi 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka w poniedziałek

    Początek nowego tygodnia przebiega raczej neutralnie dla notowań polskiej waluty. Złotówka w stosunku do głównych walut utrzymuje się na zbliżonych poziomach co pod koniec zeszłotygodniowej sesji. Funt brytyjski wyceniany jest na 4,81 zł. Za franka szwajcarskiego zapłacimy dzisiaj 3,55 zł. Cena euro oscyluje w okolicy poziomu 4,20 zł. Z kolei dolar amerykański kosztuje dziś 3,41 zł.

Powoli się rozkręca

    Poniedziałkowy handel przebiega dość spokojnie. Patrząc na kalendarz makroekonomiczny nie ma się czemu dziwić. Najważniejszym odczytem dzisiejszego dnia była bowiem publikacja danych z rynku pracy w Szwajcarii.

Wieści z frontu

    Wydaje się, że jedynym czynnikiem mogącym w pełni rozruszać dzisiejszy handel są kolejne doniesienia z frontu wojny między Stanami Zjednoczonymi a Chinami.  Póki co najnowsze wieści z zeszłego tygodnia mówią o zwiększeniu ceł o 100 mld USD przez Donalda Trumpa. Władze Chin nie pozostając dłużnymi wprowadziły cła na ponad 100 różnych towarów w tym m.in na soję.

Co nasz czeka w kolejnych dniach?

    Wtorek upłynie nam pod znakiem odczytów inflacyjnych. Z czego najważniejszym będzie ten zza oceanu. Najważniejszym dniem tygodnia pod względem publikacji będzie środa. Poznamy wówczas  decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych i dane produkcyjne z Wielkiej Brytanii. Jednakże te wydarzenia mogą zostać pominięte przez inwestorów, którzy przyglądać się będą odczytom inflacji konsumenckiej w Stanach, a także protokołowi po posiedzeniu FOMC.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Odreagowanie (nie tylko na PLN)
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Upadek PLN
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Próba opanowania emocji, ale strach pozostaje
Krzysztof Pawlak