pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Widać już koniec tygodnia

Widać już koniec tygodnia

22 lut 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złoty wciąż traci

    Dobre dane opublikowane w tym tygodniu przez Główny Urząd Statystyczny nie pomogły notowaniom naszej waluty. Złotówka kolejny już dzień pokazuje swoją słabość. Dodatkowo ostatnia wypowiedź prezesa NBP również jej nie pomaga. Adam Glapiński stwierdził bowiem, że istnieje jeszcze miejsce na ewentualną obniżkę stóp procentowych w Polsce. Ponadto niepewności związane chociażby z  porozumieniem brexitowym czy brak rozwiązań konfliktu handlowego między Stanami Zjednoczonymi a Chinami nie pomagają walutom rynków wschodzących.

    W dniu dzisiejszym amerykańska waluta wyceniana jest na 3,82 zł. Cena funta brytyjskiego wynosi 4,97 zł. Za wspólna walutę zapłacimy 4,33 zł, a za franka szwajcarskiego 3,82 zł.

Więcej wystąpień niż odczytów

W dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym nie znajdziemy zbyt wielu interesujących odczytów. Do najważniejszych z nich należała dynamika PKB oraz odczyt indeksu instytutu Ifo. Pierwszy z nich nie zaskoczył obserwatorów, drugi z kolei okazał się nieznacznie niższy od oczekiwań.

    W godzinach popołudniowych czeka nas seria wystąpień przedstawicieli FED. Najprawdopodobniej jednak nie usłyszymy z ich ust, żadnych przełomowych informacji, a ton ich wypowiedzi nie powinien odbiegać od środowego protokołu z posiedzenia FOMC. Pomiędzy konferencjami amerykańskich szefów FED głos zabierze również Mario Draghi. Tutaj również nie należałoby spodziewać się żadnych nowości, a tylko ewentualnego potwierdzenia wczorajszych zapisków z posiedzenia EBC.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Alarm włączony, ale paniki nie ma
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Przemysł w Europie znów „na hamulcu”
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Bank Japonii zaciera ręce
Krzysztof Pawlak