pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Wesołych świąt!

Wesołych świąt!

24 gru 2021 Autor: Krzysztof Adamczak

Przed nami święta Bożego Narodzenia. Zwyczajowo już handel tego dnia zamiera, giełdy mają wolne, rynek forex zwalnia. Inwestorzy przesiadują w kuchni, a nie przed komputerami.

Życzenia świąteczne

    Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia mamy dla Państwa kilka życzeń. Bez wątpienia jednym z tematów przy świątecznym stole będzie inflacja i coraz bardziej uciążliwa drożyzna. Najprościej byłoby więc życzyć świata bez inflacji, my życzymy Państwu świata bez QE. Programy skupu aktywów, które kiedyś były postrzegane jako science fiction, później jako opcja atomowa, teraz stały się standardowym i pierwszym narzędziem banków centralnych do walki z jakimkolwiek kryzysem. Życzymy państwu, by bankierzy centralni szukali najskuteczniejszych, a nie najwygodniejszych rozwiązań. By znowu sobie przypomnieli, że są oni powołani dla obywateli, nie dla rynków finansowych. By porzucili manierę odwracania wzroku od trudnych tematów i już nigdy nie używali terminu “przejściowa” wobec inflacji zmierzającej w dwucyfrowym kierunku. By mieli odwagę podjąć działania wystarczająco wcześnie, by nie musieć potem gonić i wykonywać nerwowych ruchów. By prezes banku centralnego nigdy więcej nie uciekał przed komunikacją z rynkiem, nawet w dobie pandemii, zwłaszcza w tak zdigitalizowanym świecie. A jak już zacznie się komunikować, by wprowadzał spokój i przejrzystość, a nie chaos i zamieszanie.

By wielka polityka Państwa nie dotykała

    Życzymy polityków, którzy rozumieją mechanizmy rynkowe. Którzy wiedzą, że nawet jeśli dług jest tani to i tak kiedyś ktoś będzie musiał za niego zapłacić. Że środki z budżetu są po to, by zapewniać rozwój i bezpieczeństwo, a nie dla kupowania głosów. Słowem życzymy klasy politycznej, która potrafi się oprzeć pokusie populizmu. By krótkoterminowe potrzeby wielkiej polityki nie zasłaniały korzyści z globalnego handlu. By drobny przedsiębiorca z Litwy bez przeszkód mógł sprzedawać swoje produkty w każdym kraju na świecie, niezależnie od tego, jakie ambasady są otworzone w jego kraju. By dwie największe gospodarki świata patrzyły w jednym kierunku, a nie robiły sobie na złość jak pięciolatki. I podobnie czyniły największe gospodarki Europy (tak to do was Francjo i Wielka Brytanio).

Przede wszystkim zdrowia!

    I niech to życzenie wybrzmi najgłośniej. Zwłaszcza dzisiaj w dobie pandemii, jest ono tak szalenie ważne. Życzymy Państwu, aby z portali internetowych zniknęły codziennie statystyki o nowych zakażeniach, a tym bardziej zgonach. By przedsiębiorcy mogli skupić się na tym, na czym znają się najlepiej, a nie na omijaniu państwowych restrykcji. Życzymy Państwu, aby żadna granica nie była dla Was zamknięta, ani przez politykę, ani przez wirusa. I oczywiście życzymy najlepszych kursów walutowych, błyskawicznych przelewów, oraz satysfakcji z każdej transakcji walutowej. Wesołych świąt!


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Polska na podium!
Dawid Górny

Komentarz walutowy

EUR/USD tendencja spadkowa trwa, w tle RPP
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Korekta na „edku” stała się faktem
Krzysztof Pawlak