pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Weekendowy marazm na rynkach

Weekendowy marazm na rynkach

20 lis 2015 Autor: Michał Iskat

W dniu dzisiejszym na rynkach finansowych panuje atmosfera wyczekiwania na weekend. Brak ważnych odczytów makroekonomicznych sprawia, że inwestorom brakuje argumentów za podejmowaniem inicjatywy na szerokim rynku, a zbliżający się weekend dodatkowo nie przekonuje za zajmowaniem pozycji.

W świetle braku publikacji makroekonomicznych rynki bacznie obserwowały dzisiejsze wypowiedzi członków banków centralnych. Od rana na mównicy pojawiali się członkowie EBC. Szczególną uwagę inwestorów przykuł prezes Europejskiego Banku Centralnego, który stwierdził, że EBC “musi szybko zrobić to co musi zrobić” by ożywić inflację. Słowa prezesa osłabiły europejską walutę, spychając kwotowania głównej pary walutowej poniżej poziomu 1,07.


W dniu dzisiejszym czeka nas jeszcze publikacja danych makroekonomicznych z Polski. O godzinie 14.00 poznamy wskazania koniunktury konsumenckiej oraz koniunkturę gospodarczą  w listopadzie. Te dane publikowane przez Główny Urząd Statystyczny historycznie nie miały istotnego wpływu na rynki jednak w świetle pustki w kalendarium, mogą wpłynąć na na wycenę rodzimej waluty.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EUR/USD tendencja spadkowa trwa, w tle RPP
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Korekta na „edku” stała się faktem
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Dolar kontruje, osłabiając złotego
Adam Fuchs