pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Wciąż czekamy

Wciąż czekamy

02 kwi 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Spokój

    Wtorkowy handel na rynkach nie przynosi większych zmian. Dotyczy to również notowań złotówki, które praktycznie nie zmieniły się od wczorajszego zamknięcia. Dolar amerykański wyceniany jest na 3,83 zł. Tyle samo zapłacimy za franka szwajcarskiego. Z kolei wspólna waluta kosztuje 4,29 zł.

Bez przełamania

    W Wielkiej Brytanii nadal nie widać rozwiązania w sprawie brexitu. Wczoraj po raz kolejny w parlamencie nie udało się przeforsować żadnej z proponowanych opcji. Chociaż było to tylko “próbne” głosowanie to pokazuje jak silne są głosy w Izbie Gmin. Jeżeli któraś ze stron nie ustąpi i nie zostanie wybrana żadna droga wyjścia z unii Europejskiej Wielka Brytania może opuścić wspólnotę bez jakiejkolwiek umowy, a czasu na podjęcie decyzji zostało coraz mniej. W oczekiwaniu na jakiekolwiek doniesienia z Wysp Brytyjskich miejscowa waluta wyceniana jest dziś na niecałe 5 złotych.

Wtorkowy kalendarz

    Najważniejsze publikacje jeszcze przed nami. W godzinach porannych informacją mogąca zainteresować inwestorów był odczyt inflacji producenckiej w strefie euro. Ta jednak nie zaskoczyła inwestorów, czym nie zmieniła nastawienia graczy.

    Po południu poznamy zamówienia na dobra w Stanach Zjednoczonych. Analitycy spodziewają się lekkiego spowolnienia dynamiki. Jednakże biorąc pod uwagę wczorajsze zaskakująco dobre wyniki z przemysłu również dziś możemy liczyć na małe zaskoczenie. Dobre dane z pewnością wzmocnią dolara.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Alarm włączony, ale paniki nie ma
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Przemysł w Europie znów „na hamulcu”
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Bank Japonii zaciera ręce
Krzysztof Pawlak