Waluty surowcowe zyskują na wartości

05 maja 2016

Wzrosty na ropie wspierają waluty surowcowe. Złotówka traci na sile.

Wczorajsze dane z USA miały mieszany charakter. Raport odnośnie pozarolniczego zatrudnienia ADP wypadł gorzej od oczekiwań. Z drugiej strony wskaźnik ISM oraz PMI dla usług były lepsze od prognoz.

Zapasy ropy w stanach okazały się dużo większe od założeń analityków. Później jednak na rynek trafiła informacja, że wydobycie tego surowca przez Amerykanów znacznie spadło. Po ponad dolarowym spadku ceny surowca zaczęły intensywnie odbijać i dziś kontynuują te wzrosty. Notowania ropy crude skoczyły powyżej 45 dolarów za baryłkę.

Waluty krajów związanych z eksportem surowców wyraźnie zyskują wobec dolara. Obserwujemy umocnienie między innymi na dolarze australijskim, kanadyjskim, rublu oraz koronie norweskiej.

Złotówka od rana traci na wartości. Najmocniej drożeje dolar jego kurs rośnie o 4 grosze i wynosi 3,8690 zł. Funt podskoczył ponad 5 groszy i kosztuje 5,6021 zł. Frank ponownie przebił 4 zł, jego kurs wynosi 4,0137 zł. Za euro zapłacimy 4,4223 zł.

W kalendarzu makro o godz. 14:30 mamy dane na temat bezrobocia z USA. O godz. 17:30 przemawia członek FOMC James Bullard.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Wygra strach czy nadzieja?

19 Paź 2021

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Chiński smok obniża loty

18 Paź 2021

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Tej siły nic już nie zatrzyma?

15 Paź 2021

Adam Fuchs