Bez większych ruchów

Kolejny wakacyjny poniedziałek przejdzie najprawdopodobniej bez echa. W kalendarzu makroekonomicznym mamy niewielką liczbę odczytów, z których najważniejszym może okazać się popołudniowa publikacja liczby sprzedanych domów na rynku wtórnym w Stanach Zjednoczonych. Pomimo względnego spokoju na rynkach nie należy zapominać, że w każdej chwili możemy spodziewać się tweetu Donalda Trumpa, który wprowadzi zamieszanie wśród inwestorów. Ciągle bowiem aktualnymi tematami są wojny handlowe, krytyka NATO czy sposobu wychodzenia Wielkiej Brytanii Z Unii Europejskiej przez Prezydenta USA. Aktualnie na rynkach dolar ma nieznaczną przewagę nad euro, a główna para walutowa świata oscyluje w okolicy poziomu 1,17.

Złoty nieco słabszy

Początek tygodnia po raz kolejny nie jest dobry dla naszej waluty, która nieznacznie traci w stosunku do głównych walut. Funt brytyjski podrożał do 4,85 zł. Za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,72 zł. Z kolei cena euro wzrosła do 4,32 zł, a dolara amerykańskiego do 3,69 zł. Najprawdopodobniej nawet jeden z nielicznych dzisiejszych odczytów, który będzie dotyczył polskiej gospodarki nie będzie w stanie umocnić naszej waluty.

CBRT i EBC

Kolejne dni upłyną również w miarę spokojnie, jednak będą przerywane decyzjami i komunikatami banków centralnych. Najpierw poznamy decyzję Banku Centralnego Turcji, a w kolejnej części tygodnia swoją decyzję w sprawie stóp procentowych ogłosi Europejski bank Centralny.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Chęć jest, tylko możliwości brakuje

30 Paź 2020

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

To nie strach, to już panika

29 Paź 2020

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Tama pękła

28 Paź 2020

Krzysztof Adamczak