pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Wakacyjny początek tygodnia

Wakacyjny początek tygodnia

23 lip 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Bez większych ruchów

    Kolejny wakacyjny poniedziałek przejdzie najprawdopodobniej bez echa. W kalendarzu makroekonomicznym mamy niewielką liczbę odczytów, z których najważniejszym może okazać się popołudniowa publikacja liczby sprzedanych domów na rynku wtórnym w Stanach Zjednoczonych. Pomimo względnego spokoju na rynkach nie należy zapominać, że w każdej chwili możemy spodziewać się tweetu Donalda Trumpa, który wprowadzi zamieszanie wśród inwestorów. Ciągle bowiem aktualnymi tematami są wojny handlowe, krytyka NATO czy sposobu wychodzenia Wielkiej Brytanii Z Unii Europejskiej przez Prezydenta USA. Aktualnie na rynkach dolar ma nieznaczną przewagę nad euro, a główna para walutowa świata oscyluje w okolicy poziomu 1,17.

Złoty nieco słabszy

    Początek tygodnia po raz kolejny nie jest dobry dla naszej waluty, która nieznacznie traci w stosunku do głównych walut. Funt brytyjski podrożał do 4,85 zł. Za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,72 zł. Z kolei cena euro wzrosła do 4,32 zł, a dolara amerykańskiego do 3,69 zł. Najprawdopodobniej nawet jeden z nielicznych dzisiejszych odczytów, który będzie dotyczył polskiej gospodarki nie będzie w stanie umocnić naszej waluty.

CBRT i EBC

    Kolejne dni upłyną również w miarę spokojnie, jednak będą przerywane decyzjami i komunikatami banków centralnych. Najpierw poznamy decyzję Banku Centralnego Turcji, a w kolejnej części tygodnia swoją decyzję w sprawie stóp procentowych ogłosi Europejski bank Centralny.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Uwolnienie 137 mld EUR dla Polski!
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Nvidia rozpala emocje
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Nvidia vs FOMC
Krzysztof Adamczak