Na rynkach spokój

Dzisiejszy dzień należy do tych dni, które z całą pewnością nie zapiszą się niczym szczególnym w historii. Handel podąża zgodnie z wyrysowanymi od początku tygodnia trendami. Na głównej parze walutowej widać pierwsze od dłuższego czasu większe umocnienie dolara. Jest to sprawą dobrych danych z amerykańskiego rynku pracy. Wydaje się, że o poziomach rzędu 1,19 na EUR/USD możemy chwilowo zapomnieć. Aktualnie testowany jest poziom 1,17.

Korekta na złotym

Doczekaliśmy się w końcu osłabienia złotówki. Po tak dużych spadkach ten moment musiał kiedyś nadejść. Od początku tygodnia nasza rodzima waluta traci na wartości w stosunku do głównych walut. Od poniedziałku dolar podrożał o 5 groszy i kosztuje obecnie 3,64 zł. Tyle samo złotówka straciła fo funta, za którego zapłacimy 4,73 zł. Euro osiągnęło dziś poziom 4,27 zł. Najwięcej w stosunku do złotówki zyskał frank.  Po 8 groszowym wzroście wyceniany jest na 3,77 zł.

Co w kalendarzu?

Podobnie jak w poprzednich dniach tego tygodnia kalendarz makroekonomiczny nie zawiera ważnych, z punktu widzenia inwestorów, danych. Jedynymi danymi, na które warto było zwrócić uwagę w czwartkowe przedpołudnie był odczyt produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii oraz bilans handlu zagranicznego na Wyspach. Po południu handel może nieznacznie się ożywić za sprawą danych ze Stanów Zjednoczonych. O godz. 14:30 poznamy liczbę wniosków o zasiłki dla bezrobotnych oraz inflację producencką.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Rzut oka na rynek pracy

21 maja 2019

Mateusz Wielewicki

Komentarz walutowy

Bliski Wschód znowu wrze

20 maja 2019

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Niepewności ciąg dalszy

17 maja 2019

Mateusz Wielewicki