pl
Strona główna > Komentarze walutowe > W oczekiwaniu na wieczór

W oczekiwaniu na wieczór

17 paź 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Słabsze dane z Polski

    O godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny opublikował dane z polskiej gospodarki. Poza odczytami cen produkcji i koniunktury gospodarczej poznaliśmy najważniejszą z dzisiejszych polskich publikacji, czyli dynamikę produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej. Niestety widać tutaj wyraźne zahamowanie. Końcowe wyniki okazały się niższe od, i tak, gorszych niż poprzednio prognoz. Rok do roku dynamika produkcji przemysłowej wyniosła 2,8%, a produkcji montażowo-budowlanej 16,4%. Złe dane od razu poskutkowały osłabieniem złotówki. Dolar podrożał do 3,71 zł. Euro kosztuje 4,29 zł. Z kolei za funta brytyjskiego zapłacimy 4,88 zł, a za franka szwajcarskiego 3,74 zł.

Ważny dzień dla funta

    W dniu dzisiejszym rozpoczął się szczyt Unii Europejskiej, którego głównym tematem będą warunki opuszczenia jej przez Wielką Brytanię. Jeszcze nie tak dawno temu inwestorzy mogli mieć nadzieję, że będzie to już ostatni rozdział tej historii, jednak nie wszystkie warunki spełniają oczekiwania obu stron. Dodatkowo poznaliśmy dane dotyczące inflacji konsumenckiej jak i producenckiej. Tej pierwszej roczna dynamika wynosi 1,9% wobec spodziewanych 2%, z kolei inflacja producencka rok do roku wynosi 2,4%, względem 2,3%. Należy się dziś spodziewać, że notowania funta mogą ulegać większym wahaniom, które spowodowane będą doniesieniami ze szczytu UE.

Popołudnie ze Stanami

    Tradycyjnie już popołudniowe godziny handlu przebiegać będą pod dyktando napływających informacji zza oceanu. Najpierw poznamy sytuację na rynku nieruchomości w Stanach, następnie opublikowane zostaną dane dotyczące tygodniowej zmiany zapasów paliw. Jednak prawdopodobnie najważniejszym momentem dzisiejszego dnia będzie publikacja protokołu z posiedzenia FOMC. To w nim inwestorzy będą doszukiwać się nowinek dotyczących prowadzenia przyszłej polityki monetarnej FED.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Odreagowanie (nie tylko na PLN)
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Upadek PLN
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Próba opanowania emocji, ale strach pozostaje
Krzysztof Pawlak