pl
Strona główna > Komentarze walutowe > W oczekiwaniu na dane z rynku pracy w USA

W oczekiwaniu na dane z rynku pracy w USA

05 cze 2015 Autor: Marcin Rogalski

Wczoraj w Polsce był dzień wolny od pracy, natomiast na świecie rynki pracowały normalnie. Poznaliśmy decyzję ws. stóp procentowych w Wielkiej Brytanii, która to nie zaskoczyła rynków i główna stopa pozostała na niezmienionym poziomie 0,5%. Napłynęły też dane z USA – liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych 276 tys., a więc niemal zgodnie z oczekiwaniami analityków.

W czwartej na koniec dnia eurodolar stracił na wartości, natomiast w dniu dzisiejszym na głównej parze walutowej większym popytem cieszy się dolar amerykański. Dzisiaj od rana zainteresowaniem cieszy się również nasza rodzima waluta, co widać po kursach wszystkich głównych walut kwotowanych z polskim złotym. Tuż po południu euro wyceniane jest na poziomie 4,15 zł, frank szwajcarski 3,95 zł, dolar amerykański 3,69 zł oraz funt szterling 5,65 zł.

Zamieszania ze spłatą kredytu udzielonego Grecji przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy ciąg dalszy. Greckie władze poinformowały, że decydują się spłacić wszystkie cztery płatności rozłożone na cały czerwiec dopiero w terminie ostatniej czerwcowej raty. Co de facto znaczy, że Grecja nie posiada środków na spłatę obecnych zobowiązań, a jedynie próbuje zyskać więcej czasu na dogadanie się z innymi kredytodawcami.

Przed nami ważne dane ze Stanów Zjednoczonych. Już o 14:30 poznamy sytuację na rynku pracy w USA za maj. Prognozy zakładają odczyt stopy bezrobocia na poziomie 5,4%, czyli dokładnie tyle samo co w zeszłym miesiącu. Jednocześnie zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym wg analityków wyniesie 225 tys., a w sektorze prywatnym 220 tys.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Nowe realia
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Odreagowanie (nie tylko na PLN)
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Upadek PLN
Adam Fuchs