Uwaga skupia się na danych makro

04 sie 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Wydarzenia globalne związane z Grecją czy Chinami chwilowo przycichły, kończy się także sezon wyników kwartalnych giełdowych spółek, to powoduje, że rynki będą bacznie przyglądać się danym z kalendarza makroekonomicznego. Wczorajszy wskaźnik ISM dla amerykańskiego sektora produkcyjnego wypadł gorzej od oczekiwań, co  przełożyło się na niewielkie spadki na parkietach w USA. Wydarzeniem dnia był kilkuprocentowy spadek cen ropy. Ropa brent spadła poniżej psychologicznej bariery 50 USA za baryłkę. Ostatnio tak tani surowiec był po serii spadków w styczniu kiedy odnotował minima sprzed 6 lat.

Złoty poddaje się sentymentowi globalnemu i porusza się dziś, podobnie jak wczoraj w wąskim przedziale zmienności. EURPLN wynosi 4,1518, USDPLN 3,7819, GBPPLN 5,8966 a CHFPLN 3,9087. Główna para walutowa EURUSD wynosi 1,0977 co stanowi wzrost o 0,25% względem wczorajszego zamknięcia. Mała zmienność na najważniejszej parze walutowej może być spowodowana tym, że rynek czeka na dane z rynku pracy z USA, które poznamy w drugiej połowie tygodnia.

W kalendarzu makro mieliśmy dziś o godz. 10:30 nieco gorsze od oczekiwań dane na temat wskaźnika PMI z Wielkiej Brytanii, niemniej jednak infomacja ta nie wpłynęła na zauważalną zmianę kursu szterlinga. Dziś w kalendarzu makro czekamy jeszcze na zamówienia fabryk z USA, które poznamy o godz. 16:00.

Jutro o godz. 10:00 zobaczymy wskaźnik usługowego PMI dla  Eurolandu, a o godz. 10:30 będzie usługowy PMI dla Wielkiej Brytanii. O godz. 11:00 poznamy dane odnośnie sprzedaży detalicznej z strefy euro. Bardzo ważne dane z USA pojawią się o godz. 14:15 będzie to raport ADP przedstawiający szacunkową zmianę zatrudniania za miesiąc lipiec w sektorze prywatnym. O godz. 16:00 ujrzymy również istotne informacje z USA mianowicie wskaźnik ISM dla usług.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Czy to już koniec?

06 paź 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Pivot odmieniany przez przypadki

05 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Powiew optymizmu

04 paź 2022

Krzysztof Adamczak