pl

USA na tapecie

02 sie 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Spokojny poranek

    Dzisiejszego poranka handel na rynkach praktycznie nie różni się od tego, który miał miejsce w dwóch poprzednich dniach. Poznaliśmy dzisiaj dane, które nie skutkowały większymi zmianami na rynku. jak pokazuje odczyt indeksu PMI w Szwajcarii gospodarka tego kraju jest w świetnej kondycji. Potwierdzaja to również lepsze od oczekiwań odczyty sprzeaży detaliicznej. Dodatkowym odczytem, na który można było rzucić okiem była inflacja producencka w Strefie Euro. Ta jednak nie zaskoczyła inwestorów.

Złotówka wciąż silna

    Środa to już kolejny dzień z rzędu, w którym nasza rodzima waluta umacnia się wobec franka szwajcarskiego oraz dolara. Za ranka zapłacimy już tylko 3,70 zł, co jest bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich posiadających zobowiązania właśnie w tej walucie.  Również na dawno niewidzianych poziomach znajduje się USD/PLN. Amerykańska waluta wyceniana jest na 3,59 zł. Z kolei na stabilnych poziomach od paru dni znajduje się funt oraz euro. Chociaż na funcie mieliśmy dzisiaj szybki niespełna 3 groszowy zjazd to kurs GBP/PLN powrócił szybko w okolice 4,75 zł. Za wspólną walutę przyjdzie nam dziś zapłacić 4,25 zł.

ADP ruszy dolara?

    Tradycyjnie już, zanim poznamy odczyty z amerykańskiego rynku pracy publikowany jest raport ADP przedstawiający szacunkową zmianę miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych. Jest on wskaźnikiem, który teoretycznie pokazuje jakich wyników możemy spodziewać się po odczycie NFP. Jednakże ja to już miało niejednokrotnie miejsce, nie zawsze się sprawdza. Pozytywne publikacje z rynku pracy w USA powinny chociaż na chwile dać wytchnienie coraz to słabszemu dolarowi. Kurs EUR/USD przebił już dziś 1,185 po czym wycofał się na 1,182 tym samym utrzymując kurs głównej pary walutowej powyżej poziomu 1,18.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Higher for longer?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Dolar słabnie, nawet do jena!
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja na tapet cz.2
Dawid Górny