USA na tapecie

02 sie 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Spokojny poranek

Dzisiejszego poranka handel na rynkach praktycznie nie różni się od tego, który miał miejsce w dwóch poprzednich dniach. Poznaliśmy dzisiaj dane, które nie skutkowały większymi zmianami na rynku. jak pokazuje odczyt indeksu PMI w Szwajcarii gospodarka tego kraju jest w świetnej kondycji. Potwierdzaja to również lepsze od oczekiwań odczyty sprzeaży detaliicznej. Dodatkowym odczytem, na który można było rzucić okiem była inflacja producencka w Strefie Euro. Ta jednak nie zaskoczyła inwestorów.

Złotówka wciąż silna

Środa to już kolejny dzień z rzędu, w którym nasza rodzima waluta umacnia się wobec franka szwajcarskiego oraz dolara. Za ranka zapłacimy już tylko 3,70 zł, co jest bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich posiadających zobowiązania właśnie w tej walucie.  Również na dawno niewidzianych poziomach znajduje się USD/PLN. Amerykańska waluta wyceniana jest na 3,59 zł. Z kolei na stabilnych poziomach od paru dni znajduje się funt oraz euro. Chociaż na funcie mieliśmy dzisiaj szybki niespełna 3 groszowy zjazd to kurs GBP/PLN powrócił szybko w okolice 4,75 zł. Za wspólną walutę przyjdzie nam dziś zapłacić 4,25 zł.

ADP ruszy dolara?

Tradycyjnie już, zanim poznamy odczyty z amerykańskiego rynku pracy publikowany jest raport ADP przedstawiający szacunkową zmianę miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych. Jest on wskaźnikiem, który teoretycznie pokazuje jakich wyników możemy spodziewać się po odczycie NFP. Jednakże ja to już miało niejednokrotnie miejsce, nie zawsze się sprawdza. Pozytywne publikacje z rynku pracy w USA powinny chociaż na chwile dać wytchnienie coraz to słabszemu dolarowi. Kurs EUR/USD przebił już dziś 1,185 po czym wycofał się na 1,182 tym samym utrzymując kurs głównej pary walutowej powyżej poziomu 1,18.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Taka akcja, żebyś dał piątaka

28 wrz 2022

Krzysztof Adamczak