pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Tym razem dzień z PMI dla usług

Tym razem dzień z PMI dla usług

03 sie 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

    Środowe odczyty indeksów PMI w Europie. W Stanach Zjednoczonych raport ADP oraz ISM dla usług. Złotówka wciąż silna.

    Dzisiejsza karta z kalendarza zawiera liczne publikacje danych. Jednakże najważniejszymi z nich są odczyty indeksów PMI dla usług oraz raport pracy z USA.

    Jako pierwszy pokazany został odczyt indeksu PMI w Hiszpanii. Jego wynik, 54,1 pkt, okazał się jednak gorszym od oczekiwań analityków. Słabszy od prognoz wypadł również wynik indeksu PMI dla usług w Niemczech. Z kolei Francuzi i Włosi pozytywnie zaskoczyli rynki. Jedyna publikacja zgodna z przewidywaniami dotarła z Wielkiej Brytanii. Jednakże okazała się ona być poniżej progu 50 punktów. Wynik PMI dla całej Strefy Euro okazał się nieznacznie lepszy od prognoz. Wyniósł 52,9pkt wobec 52,7.  Dane te nie wpłynęły jednak znacząco na notowania głównej pary walutowej.

    Od godziny 13:00 napływają doniesienia z amerykańskiej gospodarki. Na początek poznaliśmy liczbę wniosków o kredyt hipoteczny, która zmalała w porównaniu do poprzedniego tygodnia o 3,5%. Szacunkowa zmiana zatrudnienia w sektorze prywatnym w Stanach wyniosła 179 tys względem 170 tys oczekiwanych. W późniejszych godzinach opublikowane zostają jeszcze dane dotyczące tygodniowej zmiany zapasów paliw, a także raport ISM oraz indeks PMI dla usług.

    Środa jest kolejnym dobrym dniem dla złotówki. Frank szwajcarski potaniał o 1 grosz, a jego cena wynosi 3,97 zł. Tyle samo do złotówki stracił funt, który kosztuje 5,12 zł. O 2 grosze potaniało euro, za które zapłacimy dziś 4,30 zł. Na niezmienionym poziomie pozostaje tylko dolar. Wyceniany jest on aktualnie na 3,84 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Uwolnienie 137 mld EUR dla Polski!
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Nvidia rozpala emocje
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Nvidia vs FOMC
Krzysztof Adamczak