pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Tydzień ze Stanami

Tydzień ze Stanami

12 mar 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka traci

    Poniedziałkowe przedpołudnie nie zostanie zaliczone do udanych dla polskiej waluty. Traci ona bowiem solidarnie względem każdej z głównych walut. Funt brytyjski podrożał o ponad grosza do poziomu 4,72 zł. Cena franka szwajcarskiego wzrosła do 3,59 zł.  Notowania euro oraz dolara zbliżają się ponownie do ograniczenia trendu spadkowego. Cena wspólnej waluty zbliża się do poziomu 4,20 zł. Z kolei dolar amerykański pokonał wartość 3,40 zł i aktualnie kosztuje nieco ponad 3,41 zł.

Ambiwalentne odczyty NFP

    Marzec z całą pewnością nie będzie należał do nudnych miesięcy jeżeli chodzi o notowania amerykańskiej waluty. W piątek poznaliśmy odczyty z amerykańskiego rynku pracy. Liczba nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym wyniosła aż 313 tysięcy, co jest wynikiem znacznie przekraczającym oczekiwania. Świadczy również o tym, że gospodarka Stanów Zjednoczonych cały czas się rozwija. Z drugiej jednak strony słabsza dynamika płac postawiła znak zapytania przy czwartej podwyżce stóp procentowych.

FED w przyszłym tygodniu

    Choć nadchodzący tydzień zaleje nas danymi z amerykańskiej gospodarki, a do posiedzenia FED zostało jeszcze kilka dni, to odczyty te nie powinny mieć już większego wpływu na decyzję władz monetarnych i politykę sóp procentowych. Jedynym wydarzeniem, które może w niewielkim stopniu przechylić szalę w kierunku trzech bądź czterech podwyżek jest jutrzejszy odczyt inflacji konsumenckiej.  Poza tym w najbliższych dniach poznamy m.in. wyniki sprzedaży detalicznej, dynamikę inflacji producenckiej, indeksy FED czy dane z rynku nieruchomości.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak