pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Tydzień zamykają indeksy PMI dla usług

Tydzień zamykają indeksy PMI dla usług

03 cze 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

    Odczyty indeksów PMI dla usług w Europie. Ważne dane z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. W miarę stabilna sytuacja na złotym.

    Koniec tygodnia w kalendarzu makroekonomicznym zdominowany jest przez publikację indeksów PMI dla usług w Europie oraz dane z amerykańskiej gospodarki.

    Praktycznie każde państwo, z wyjątkiem Włoch, dla którego został opublikowany indeks PMI może pochwalić się wynikiem powyżej granicy 50 punktów. Najlepszym rezultatem mogą pochwalić się Niemcy. Indeks PMI dla usług u naszych zachodnich sąsiadów wyniósł 55,2pkt. Zbiorczy wynik tego wskaźnika dla Strefy Euro okazał się lepszy o 0,2 pkt. od oczekiwanej wartości i wyniósł 53,3pkt. Nie wpłynęło to jednak na notowania głównej pary walutowej.

    W godzinach popołudniowych dotrze do nas znaczna ilość wiadomości gospodarczych zza oceanu. Jako pierwsze zostaną podane informacje z rynku pracy, m.in. stopa bezrobocia oraz zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. Jeżeli okażą się lepsze od oczekiwanych to możemy być świadkami kolejnego wzrostu wartości dolara. Dodatkowo opublikowane zostaną wielkości zamówień, raport ISM dla usług oraz indeks PMI.

    Względnie spokojny dzień mamy dzisiaj na polskiej złotówce. Euro kosztuje tyle samo co podczas wczorajszego zamknięcia, czyli 4,38 zł. Pozostałe główne waluty podrożały o 1 grosz. Cena franka wynosi 3,97 zł, za funta zapłacimy 5,67 zł, a koszt dolara oscyluje w okolicach 3,93 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak