Tydzień z Bankami Centralnymi

22 wrz 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak-

Eurodolar od piątku spadł już niemal 300 pipsów. Ostatnie przemówienia regionalnych prezesów Fed tj. Williamsa, Lackera i Bullarda, a także wczorajsze wystąpienie Lockharta odbywały się w jastrzębim tonie. Prezesi są zgodni, że podwyżka stóp w tym roku jest nadal możliwa, pod warunkiem, że sytuacja na rynkach wschodzących się ustabilizuje.

Tymczasem rynek wycenia prawdopodobieństwo podniesienia stóp w USA w październiku na 20% oraz 48,8% w grudniu.

Mocno spadają ceny surowców. Kontrakty na węgiel spadły do rekordowo niskich poziomów, a od początku 2015r. potaniały o 25%. Czarne złoto jest w niełasce od dłuższego czasu, gdyż tanieje już od pięciu lat. Mocno spada także miedź, która jest w tej chwili pod kreską 2,6%. Na najniższych poziomach od lat są także takie metale jak cynk czy nikiel. Powodem tego stanu rzeczy jest spadający popyt na surowce przez Chiny.

Kalendarz makro jest dziś ubogi w ważne informacje gospodarcze. O godz. 16:00 w USA poznamy wskaźnik cen nieruchomości. Również o 16:00 ujrzymy wskaźnik zaufania konsumentów z Eurolandu. Dziś w nocy o godz. 00:30 ponownie przemawia członek FOMC Lockhart. O godz 3:45 mamy bardzo ważny wskaźnik PMI dla przemysłu dla Chin.

Jutro rano zobaczymy wskaźniki PMI dla przemysłu oraz usług, o godz. 9:00 dla Francji, o 9:30 dla Niemiec, a o 10:00 dla Eurolandu. O godz. 15:00 przemawia prezes EBC Mario Draghi. O 18:00 odbędzie się wystąpienie prezesa Bundesbanku Weidmanna. O godz. 18:30 po raz kolejny swoją wypowiedź bedzie miał Lockhart.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Czy to już koniec?

06 paź 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Pivot odmieniany przez przypadki

05 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Powiew optymizmu

04 paź 2022

Krzysztof Adamczak