pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Tydzień z Bankami Centralnymi

Tydzień z Bankami Centralnymi

22 wrz 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Eurodolar od piątku spadł już niemal 300 pipsów. Ostatnie przemówienia regionalnych prezesów Fed tj. Williamsa, Lackera i Bullarda, a także wczorajsze wystąpienie Lockharta odbywały się w jastrzębim tonie. Prezesi są zgodni, że podwyżka stóp w tym roku jest nadal możliwa, pod warunkiem, że sytuacja na rynkach wschodzących się ustabilizuje.

Tymczasem rynek wycenia prawdopodobieństwo podniesienia stóp w USA w październiku na 20% oraz 48,8% w grudniu.

Mocno spadają ceny surowców. Kontrakty na węgiel spadły do rekordowo niskich poziomów, a od początku 2015r. potaniały o 25%. Czarne złoto jest w niełasce od dłuższego czasu, gdyż tanieje już od pięciu lat. Mocno spada także miedź, która jest w tej chwili pod kreską 2,6%. Na najniższych poziomach od lat są także takie metale jak cynk czy nikiel. Powodem tego stanu rzeczy jest spadający popyt na surowce przez Chiny.

Kalendarz makro jest dziś ubogi w ważne informacje gospodarcze. O godz. 16:00 w USA poznamy wskaźnik cen nieruchomości. Również o 16:00 ujrzymy wskaźnik zaufania konsumentów z Eurolandu. Dziś w nocy o godz. 00:30 ponownie przemawia członek FOMC Lockhart. O godz 3:45 mamy bardzo ważny wskaźnik PMI dla przemysłu dla Chin.

Jutro rano zobaczymy wskaźniki PMI dla przemysłu oraz usług, o godz. 9:00 dla Francji, o 9:30 dla Niemiec, a o 10:00 dla Eurolandu. O godz. 15:00 przemawia prezes EBC Mario Draghi. O 18:00 odbędzie się wystąpienie prezesa Bundesbanku Weidmanna. O godz. 18:30 po raz kolejny swoją wypowiedź bedzie miał Lockhart.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak