pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Tydzień się rozkręca

Tydzień się rozkręca

16 paź 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Spokojny poniedziałek

    Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, iż praktycznie wszystkie publikacje mogące zwrócić uwagę inwestorów są już za nami. Nad ranem poznaliśmy nieco gorsze od oczekiwań dane dotyczące produkcji przemysłowej w Japonii. Nie wpłynęło to jednak na notowania jena. W nocy również opublikowane zostały dane inflacyjne z Chin. Są one obecnie trochę bardziej interesujące rynki niż zazwyczaj. Jest to spowodowane zbliżającym się Kongresem komunistycznej Partii Chin. Decyzje na nim podjęte będą mogły mieć wpływ na nastroje na światowych rynkach.

Bilans płatniczy

    O godzinie 14:00 czeka nas jedyny polski akcent w dniu dzisiejszym. Poznamy bowiem bilans płatniczy naszego kraju. Odczyt ten nie powinien wpłynąć znacząco na notowania złotówki. Ta z kolei po trochę słabszym poranku odzyskuje to co straciła. Frank aktualnie wyceniany jest na 3,68 zł. Funt kosztuje 4,78 zł, za euro zapłacimy 4,24 zł, a za dolara 3,59 zł.

Ciekawie na funcie

    Nadchodzący tydzień może przynieść po raz kolejny sporo zmienności na notowaniach brytyjskiej waluty. W poprzednim tygodniu spore ruchy na parach powiązanych z funtem były skutkiem sprzecznych informacji związanych z debatami w sprawie brexitu. W tym tygodniu z kolei poznamy dane z brytyjskiego rynku pracy oraz dane inflacyjne. Będą one ważne z punktu widzenia inwestorów, ponieważ to między innymi na ich podstawie Bank Anglii podejmuje decyzje co do prowadzonej polityki.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak