pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Tydzień sie rozkręca

Tydzień sie rozkręca

08 sty 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

W poniedziałek jeszcze spokojnie

Dzisiejsze przedpołudnie to szereg odczytów z państw europejskich. W większości nie będą to jednak dane, które sprowokują większą aktywność inwestorów. Warto było zwrócić uwagę na odczyt inflacji konsumenckiej w Szwajcarii. ten jednak w żaden sposób nie zaskoczył rynków. Większej zmienności na rynkach nie przyniosły również późniejsze publikacje z Wielkiej Brytanii, a nie także ze Strefy Euro gdzie poznaliśmy wyniki sprzedaży detalicznej oraz koniunktury gospodarczej.

Złotówka słabnie

    Od początku notowań polska waluta się osłabia. Szczególnie widać to w stosunku do dolara amerykańskiego, który podrożał o ok 3 grosze. Dzieje się tak za sprawą zmiany sentymentu na szerokim rynku. Główna para walutowa obrała aktualnie kierunek południowy co oznacza umocnienie dolara. Kosztuje on aktualnie 3,47 zł. Euro podrożało do 4,16. Funt wyceniany jest na 4,69, a frank szwajcarski na 3,54 zł.

Na większe emocje poczekamy

    Poczekamy, ale nie aż tak długo. Już w czwartek poznamy protokół z posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Będzie on o tyle ważny dla inwestorów, gdyż może zawierać jakiekolwiek wskazówki dotyczące przyszłej polityki monetarnej w Europie. Z kolei piątek to kolejny sądny dzień dla amerykańskiej waluty. Poznamy bowiem odczyty inflacyjne. To głównie na nie spogląda Rezerwa Federalna podejmując decyzje odnośnie polityki monetarnej.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD pozostaje pod presją
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Inflacja z USA spycha USD/PLN jeszcze niżej
Dawid Górny

Komentarz walutowy

xxxPLN z dnia na dzień coraz niżej
Dawid Górny