pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Tydzień raczej spokojny

Tydzień raczej spokojny

15 sty 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

W Stanach wolne

    W poniedziałek przypada święto Martina Lutera Kinga. Na ten dzień przypada wolne od pracy w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to częściowo mniejszą płynność na rynkach, która może skutkować nieprzewidzianymi ruchami. Święto w USA nie pomaga również dolarowi. Kontynuuje on bowiem złą passę. Amerykańska waluta mocno słabnie na szerokim rynku, co widać po notowaniach głównej pary walutowej. EUR/USD w godzinach porannych praktycznie bezproblemowo poradził sobie z poziomem 1,22. Obecnie znajdujemy się w okolicy poziomu 1,23, który może zostać równie szybko pokonany.

Złotówka nadal silna

    Początek tygodnia dla polskiej waluty, w przeciwieństwie do dolara amerykańskiego, jest bardzo udany. Od początku sesji złotówka zyskała do dolara ponad 1 grosz i niebezpiecznie zbliża się do poziomu 3,40 zł. Euro kosztuje 4,16 zł. Funt wyceniany jest na 4,68 zł, a za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,53 zł. Dziś w kalendarzu makroekonomicznym czeka nas jeszcze odczyt bilansu płatniczego dla Polski, a także odczyt inflacji konsumenckiej.

Co ważnego w kolejnych dniach?

    Ten tydzień zapowiada się znacznie spokojniej od poprzedniego, gdzie poznaliśmy ważne odczyty inflacyjne ze Stanów Zjednoczonych oraz protokół z posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Jutro czekają nas odczyty inflacyjne w Europie, środa upłynie pod znakiem dolara kanadyjskiego. Tamtejszy bank centralny decydować będzie o poziomie stóp procentowych. Z kolei w czwartek poznamy stany zapasów ropy naftowej. Będą to kolejne dane ważne dla dolara. Piątek, to z kolei odczyt sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak