pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Tydzień powoli się rozkręca

Tydzień powoli się rozkręca

19 cze 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Spokojny początek

    Po obfitym w wydarzenia minionym tygodniu przyszedł czas na chwile oddechu dla inwestorów. Po ruchach na rynkach związanych z decyzjami banków centralnych nie ma już praktycznie śladu, a notowania głównych walut wracają na poziomy z początku zeszłego tygodnia. Kurs głównej pary walutowej wrócił powyżej 1,12.

Tydzień z polskimi odczytami

    W tym tygodniu czeka nas spora liczba odczytów z polskiej gospodarki. Dzisiaj, podczas gdy w kalendarzu makroekonomicznym ciężko doszukać się ważnych informacji ze świata, Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące dynamiki zatrudnienia oraz wynagrodzenia. Z kolei w najbliższych dniach poznamy także dynamikę produkcji przemysłowej, ceny produkcji czy wyniki sprzedaży detalicznej w naszym kraju. Końcówka tygodnia przyniesie nam odczyty z koniunktury gospodarczej oraz protokół z posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej.

Złotówka nadal silna

    Notowania rodzimej waluty w stosunku do głównych walut, pomimo czwartkowego załamania się kursu, pozostają w trendach spadkowych. Kilkugroszowa korekta na polskich parach walutowych spowodowana była decyzjami głównych banków centralnych, a reakcje rynków były dodatkowo spotęgowane dniem wolnym od pracy  w naszym kraju (Boże Ciało). Na szczęście już w piątek korekta została w dużej mierze zniwelowana. Dzisiaj za funta zapłacimy 4,80 zł, za franka 3,87 zł. Euro kosztuje 4,20 zł, a dolar 3,75 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Alarm włączony, ale paniki nie ma
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Przemysł w Europie znów „na hamulcu”
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Bank Japonii zaciera ręce
Krzysztof Pawlak