Tydzień powoli się rozkręca

19 cze 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Spokojny początek

Po obfitym w wydarzenia minionym tygodniu przyszedł czas na chwile oddechu dla inwestorów. Po ruchach na rynkach związanych z decyzjami banków centralnych nie ma już praktycznie śladu, a notowania głównych walut wracają na poziomy z początku zeszłego tygodnia. Kurs głównej pary walutowej wrócił powyżej 1,12.

Tydzień z polskimi odczytami

W tym tygodniu czeka nas spora liczba odczytów z polskiej gospodarki. Dzisiaj, podczas gdy w kalendarzu makroekonomicznym ciężko doszukać się ważnych informacji ze świata, Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące dynamiki zatrudnienia oraz wynagrodzenia. Z kolei w najbliższych dniach poznamy także dynamikę produkcji przemysłowej, ceny produkcji czy wyniki sprzedaży detalicznej w naszym kraju. Końcówka tygodnia przyniesie nam odczyty z koniunktury gospodarczej oraz protokół z posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej.

Złotówka nadal silna

Notowania rodzimej waluty w stosunku do głównych walut, pomimo czwartkowego załamania się kursu, pozostają w trendach spadkowych. Kilkugroszowa korekta na polskich parach walutowych spowodowana była decyzjami głównych banków centralnych, a reakcje rynków były dodatkowo spotęgowane dniem wolnym od pracy  w naszym kraju (Boże Ciało). Na szczęście już w piątek korekta została w dużej mierze zniwelowana. Dzisiaj za funta zapłacimy 4,80 zł, za franka 3,87 zł. Euro kosztuje 4,20 zł, a dolar 3,75 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bail-out wisi nad rynkiem

03 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak