pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Tydzień pod dyktando FED

Tydzień pod dyktando FED

14 wrz 2015 Autor: Michał Iskat

Rozpoczynający się tydzień zapowiada się bardzo ciekawie. Ilość istotnych danych makroekonomicznych nie pozwoli inwestorom na nudę. Tematem numer jeden pozostaje czwartkowa decyzja FED ws. stóp procentowych w USA. Co prawda scenariusz bazowy grany przez rynki mówi o przesunięciu podwyżki na grudzień, jednak komunikat po posiedzeniu będzie stanowił idealną pożywkę dla spekulacji co do postawy FOMC w kolejnym głosowaniu.

Ponadto w tym tygodniu czekają nas wybory parlamentarne w Grecji, a politycy i obywatele tego kraju już nie raz pokazali, że potrafią namieszać na światowych rynkach finansowych. Również temat Chin jest ciągle żywy i pozostaje niemal pewne, że w najbliższych dniach czeka nas kolejna runda spekulacji na temat tego jak źle ma się gospodarka Państwa Środka.

Dziś kalendarz makroekonomiczny nie obfituje w odczyty z gospodarek. O godzinie 11.00 poznaliśmy wskazanie produkcji przemysłowej dla Strefy Euro.  Dane okazały się zaskakująco dobre. Produkcja przemysłowa w Eurolandzie ma się bardzo dobrze. W lipcu jej dynamika wyniosła 0,6% w ujęciu miesięcznym co znacznie przewyższyło szacunki analityków mówiące o wartości 0,2%. Efektem publikacji jest delikatne umocnienie się euro. W rezultacie  zaobserwowaliśmy delikatną korektę na głównej parze walutowej EURUSD, która w ostatnich dniach porusza się w silnym trendzie wzrostowym.

Wśród informacji, które napłyną jeszcze dzisiaj na rynki finansowe, inwestorzy powinni zwrócić uwagę na publikację z rodzimego podwórka. O godzinie 14.00 Narodowy Bank Polski zaprezentuje dane dotyczące bilansu płatniczego Polski.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Odbicie na EUR/USD zatrzymane
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Niepewność nadal pozostaje
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Wspólna waluta pod presją
Krzysztof Pawlak