Tydzień pod dyktando FED

14 wrz 2015 Autor: Michał Iskat

Rozpoczynający się tydzień zapowiada się bardzo ciekawie. Ilość istotnych danych makroekonomicznych nie pozwoli inwestorom na nudę. Tematem numer jeden pozostaje czwartkowa decyzja FED ws. stóp procentowych w USA. Co prawda scenariusz bazowy grany przez rynki mówi o przesunięciu podwyżki na grudzień, jednak komunikat po posiedzeniu będzie stanowił idealną pożywkę dla spekulacji co do postawy FOMC w kolejnym głosowaniu.

 

Ponadto w tym tygodniu czekają nas wybory parlamentarne w Grecji, a politycy i obywatele tego kraju już nie raz pokazali, że potrafią namieszać na światowych rynkach finansowych. Również temat Chin jest ciągle żywy i pozostaje niemal pewne, że w najbliższych dniach czeka nas kolejna runda spekulacji na temat tego jak źle ma się gospodarka Państwa Środka.

Dziś kalendarz makroekonomiczny nie obfituje w odczyty z gospodarek. O godzinie 11.00 poznaliśmy wskazanie produkcji przemysłowej dla Strefy Euro.  Dane okazały się zaskakująco dobre. Produkcja przemysłowa w Eurolandzie ma się bardzo dobrze. W lipcu jej dynamika wyniosła 0,6% w ujęciu miesięcznym co znacznie przewyższyło szacunki analityków mówiące o wartości 0,2%. Efektem publikacji jest delikatne umocnienie się euro. W rezultacie  zaobserwowaliśmy delikatną korektę na głównej parze walutowej EURUSD, która w ostatnich dniach porusza się w silnym trendzie wzrostowym.

Wśród informacji, które napłyną jeszcze dzisiaj na rynki finansowe, inwestorzy powinni zwrócić uwagę na publikację z rodzimego podwórka. O godzinie 14.00 Narodowy Bank Polski zaprezentuje dane dotyczące bilansu płatniczego Polski.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bail-out wisi nad rynkiem

03 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak