Poniedziałek jeszcze spokojny

Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że dzisiejszy dzień nie przyniesie nam nagłych i znaczących zmian na rynku walutowym. Nie dość, że handel dopiero rozkręca się po weekendzie to na dodatek kalendarz makroekonomiczny nie będzie zachęcał inwestorów do podejmowania większych kroków.

Ważne dane z Polski

Tak naprawdę, jedynymi danymi, na które warto dziś zwrócić uwagę to inflacja konsumencka w Czechach, a także dwa polskie odczyty. O godzinie 9:00 poznaliśmy już wskaźnik przyszłej inflacji w naszym kraju, który wyniósł nieznacznie więcej niż poprzedni odczyt. Z kolei po południu Główny Urząd Statystyczny opublikuje dynamikę inflacyjną. Spokój panujący na rynku odzwierciedlają notowania złotówki. Dolar kosztuje 3,56 zł. Funt wyceniany jest na 4,77 zł. Za euro zapłacimy 4,20 zł, a za franka szwajcarskiego 3,59 zł.

Ciekawie dopiero będzie

Nadchodzący tydzień będzie dla inwestorów nie lada wyzwaniem. Praktycznie na każdej głównej walucie możemy spodziewać się sporej zmienności. W środę poznamy decyzję FED w sprawie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Jednak więcej emocji zapewne czeka nas w czwartek. Wtedy to poznamy decyzje dwóch banków centralnych – Europejskiego i Banku Anglii. Dodatkowo zmienność w kolejnych dniach tygodnia zwiększać będą chociażby takie publikacje jak dynamika inflacji i sprzedaży detalicznej w USA, czy seria odczytów z gospodarki Wielkiej Brytanii.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Z deszczu pod rynnę

28 Wrz 2021

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Polityczne rozgrywki w Niemczech

27 Wrz 2021

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Jastrzębie i smoki, czyli historia wzlotów i upadków

24 Wrz 2021

Adam Fuchs