Wystąpienie Trumpa

Wczoraj po godzinie 20:00 czasu polskiego prezydent Stanów Zjednoczonych po raz kolejny udowodnił, że nie liczy się żadnymi opiniami oraz prośbami.  Zerwał on bowiem porozumienie nuklearne z Iranem. Konsekwencjami tego są sankcje zakładające między innymi koniec współpracy amerykańskich firm z sektora paliw. Od razu po wystąpieniu Trumpa ceny ropy wzrosły. Natomiast cały czas silna na szerokim rynku pozostaje amerykańska waluta. Na głównej parze walutowej ciągle znajdujemy się poniżej poziomu 1,19.

Złotówka nieco odrabia

Po słabszym początku dnia nasza waluta zabrała się za odrabianie strat z poprzednich dni. Nie są to jednak zbyt widoczne ruchy, w porównaniu z tym co nasza waluta ostatnio straciła. Cena franka szwajcarskiego spadła do 3,58 zł. Funt brytyjski kosztuje aktualnie 4,88 zł. Euro wyceniane jest na 4,26 zł, a dolar amerykański na 3,59 zł.

Kalendarz nie zachwyca

Dzisiejsza kartka z kalendarza makroekonomicznego  ponownie nie zachwyca inwestorów. W godzinach przedpołudniowych poznaliśmy mało istotne dane z europejskich gospodarek. nieco lepiej przedstawiają nam się godziny popołudniowe kiedy to poznamy kilka odczytów zza oceanu. Opublikowana zostanie dynamika inflacji producenckiej w Stanach, a także tygodniowa zmiana zapasów paliw. Około godziny 23:00 możemy spodziewać się większej zmienności na parach powiązanych z dolarem nowozelandzkim. tamtejszy bank centralny zdecyduje bowiem o wysokości stóp procentowych

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Co ma piernik sprzedaż detaliczna do wiatraka?

17 Wrz 2021

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Ani słowa o inflacji

16 Wrz 2021

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Deklinacja inflacji

15 Wrz 2021

Krzysztof Adamczak