Czas na Powella

To, że amerykański prezydent lubi być stale widoczny i słyszalny wiemy od dawna. Po wojnie cenowej z Chinami, konflikcie z Turcją, które powoli cichną, nie trzeba było długo czekać na kolejne wystąpienie Trumpa. Tym razem oberwało się prezesowi FED. Zarzuca on bowiem Powellowi forsowanie podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Nie od dziś wiadomo, że prezydent USA jest zwolennikiem dostępu do taniego pieniądza. Pomimo tego, że FED nie raz w przeszłości udowadniał swoją niezależność wobec przedstawicieli Białego Domu to inwestorzy chwilowo odwrócili się od amerykańskiej waluty, co spowodowało osłabienie się dolara.

Na złotym spokojnie

Chwilowe osłabienie dolara pozwoliło nieco odbić się złotemu. Ten w dniu dzisiejszym umocnił się wobec amerykańskiej waluty o niecałe 2 grosze. Aktualna cena dolara wynosi 3,73 zł. Koszt zakupu euro waha się dziś w okolicy 4,30 zł. Spokojnie jest również na notowaniu pary GBPPLN. Za funta brytyjskiego zapłacimy 4,79 zł. Nieznacznie podrożał dziś frank szwajcarski do 3,78 zł.

Na emocje poczekamy

Jeżeli po południu żaden z ważniejszych polityków nie zaskoczy nas swoimi wypowiedziami to na większą zmienność na rynkach poczekamy przynajmniej do jutra. Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny nie zawiera bowiem żadnych ważnych odczytów. Z kolei w dalszej części tygodnia możemy spodziewać się m.in. protokołów z posiedzenia FOMC, EBC czy też RPP.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Z deszczu pod rynnę

28 Wrz 2021

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Polityczne rozgrywki w Niemczech

27 Wrz 2021

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Jastrzębie i smoki, czyli historia wzlotów i upadków

24 Wrz 2021

Adam Fuchs