Trudne powroty.

23 kw. 2019 Autor: Krzysztof Adamczak

Rynek ewidentnie nie jest jeszcze gotowy do odpalenia na całego. Handel jest senny, czemu sprzyja pusty kalendarz makro.

Spokojny początek.

4 dni wolnego mocno rozleniwiły rynek, co widać przede wszystkim na głównych walutach. Trochę inaczej rzecz wygląda dla złotego, który po świętach traci. Skala przeceny jest jednak niewielka i najczęściej ogranicza się do 1 grosza. Wyjątkiem jest frank, który pozostaje w głębokiej defensywie nawet względem naszej waluty i tanieje do poziomu 3,73 zł.

Krótka kartka z kalendarza.

Większym ruchom nie sprzyja brak ważniejszych odczytów makroekonomicznych. Najciekawszym wydaje się raport o sprzedaży detalicznej. Ta w skali miesiąca wzrosła o aż 14,1%, co może robić wrażenie, jednak jest to spowodowane minionymi już świętami. W skali roku wzrost wyniósł zaledwie 3,1% i był ponad dwukrotnie słabszy niż przed miesiącem. Analitycy spodziewali się spadku dynamiki do 3,9%, więc mogą czuć się rozczarowani. Z pozostałych odczytów można wspomnieć jeszcze o spadku bezrobocia w Słowacji do poziomu 5%. Warto też zwrócić uwagę na popołudniowy odczyt dotyczący sprzedaży domów w USA.

Jutro już ciekawiej.

Środowa sesja będzie miała znacznie większy potencjał do wyższej zmienności. Dzień zaczniemy inflacją w Australii. Później dwa lokalnie ważne odczyty o produkcji budowlano-montażowej oraz o stopie bezrobocia. W Niemczech poznamy indeks Ifo, a Wielkiej Brytanii wskaźnik zamówień CBI. Najważniejsza zapewne będzie decyzja oraz konferencja prasowa w sprawie stóp procentowych w Kanadzie.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bail-out wisi nad rynkiem

03 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak