pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Temat Grecji ciągle w grze

Temat Grecji ciągle w grze

22 cze 2015 Autor: Michał Iskat

Sprawa reform greckich wydaje się nabierać rozpędu. Brak przełomu w rozmowach oraz kończący się czas motywując zarówno wierzycieli, jak i samych greków. Po wczorajszych doniesieniach o wysłaniu przez Grecję propozycji reform rynki trzymają kciuki za powodzenie misji ratunkowej. Ponadto dzisiaj czeka nas jeszcze posiedzenie Eurogrupy. Trudno przewidzieć czy przyniesie ono rozwiązanie problemu, niemniej spodziewać należy się sporej nerwowości na rynkach w przypadku doniesień o porozumieniu lub jego braku.

Wydaje się, że aktualnie rynki grają scenariusz w którym Grecja porozumie się z wierzycielami. Znacznie ważniejsze jest jaka będzie skala ustępstw po każdej ze stron i jak inwestorzy te ustępstwa będą interpretować. Ponadto i tak fatalną sytuację w Grecji dodatkowo napędzają sami mieszkańcy, którzy w ostatnim czasie maso wypłacają depozyty z banków.

W poniedziałek kalendarz wydarzeń makroekonomicznych jest niemal pusty. Brak jest odczytów które mogłyby mieć wpływ na notowania na rynkach finansowych. Jedyną wartą uwagi publikacją będzie sprzedaż domów na rynku wtórym w USA, którą poznamy o godzinie 16.00. Analitycy szacują, że w maju wtórny rynek nieruchomości przeżywał delikatne ożywienie, a sprzedaż wzrosła z 5,04 mln do 5,25 mln.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ujemna korelacja USD vs surowce nie działa
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

EBC nie zmienia stóp procentowych
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w USA idzie na tapet
Dawid Górny