pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Szalona zmienność i ciąg dalszy spadków

Szalona zmienność i ciąg dalszy spadków

26 sie 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Od początku tygodnia na rynkach panuje ogromna zmienność. Generalny wydźwięk pozostaje nadal zdecydowanie negatywny. Nie pomogły działania chińskiego rządu, który zdecydował się obniżyć stopy procentowe o 0,25 %. Po tej nieco spóźnionej reakcji władz Indeks Shanghai Composite w ciągu jednej sesji nurkował ponad 3% by parę godzin później być na plusie 4,22%. Ostatecznie zakończył dzień spadkiem -1,27%. Niewykluczone, że w obecnej sytuacji Pekin podejmie kolejne kroki by pobudzić swoją gospodarkę. Analitycy Goldman Sachs zakładają, że do końca roku stopy zostaną obniżone o dodatkowe 100pb.

Zmienność nastrojów panowała wczoraj także podczas amerykańskiej sesji kiedy to S&P 500 z ponad 3% plusów zakończył sesje na -1,35%. Takiego dziennego negatywnego odwrócenia nie było od początku kryzysu z 2008r.

Członek zarządu EBC Peter Praet podczas dzisiejszego przemówienia stwierdził, że przecena surowców powoduje, że cel inflacyjny może nie zostać osiągnięty. Jednocześnie zapewnił gotowość EBC do działania m.in. poprzez zwiększenie programu ilościowego. Z kolei gotowość do reakcji na rynku walutowym zapewnił dziś rano szef Szwajcarskiego Banku Narodowego Thomas Jordan.

W kalendarzu makro mamy dziś o godz. 14:30 zamówienia środków trwałych z USA. O godz. 16:00 przemawia  szef Fed z Nowego Jorku William Dudley. Jutro o godz. 9:00 poznamy PKB Hiszpani. O 14:30 zobaczymy PKB z USA, a o godz. 16:00 również ze Stanów sprzedaż nieruchomości w toku.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak