pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Święta, święta i po świętach…

Święta, święta i po świętach…

27 gru 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

Poświąteczny spokój

    Jak to już bywa w okresie między świętami Bożego Narodzenia, a początkiem nowego roku na rynkach panuje spokój. Spowodowane jest to tym, iż inwestorzy prawdopodobnie skupiają się bardziej na obraniu dogodnego momentu do realizacji zysków, niż  nad nowymi inwestycjami.

    W dniu dzisiejszym kalendarz makroekonomiczny nie zawiera zbyt wielu ważnych odczytów. Spowodowane jest to m.in. tym, że w wielu krajach wtorek jest jeszcze dniem wolnym od pracy. W nocy poznaliśmy inflację konsumencką w Japonii. Rok do roku wynosi ona -0,4%, co jest wynikiem gorszym od prognozowanego. Również słabiej od oczekiwań wypadła publikacja stopy bezrobocia. Jednakże nadal znajduje się na bardzo niskim poziomie 3,1%.

    W godzinach popołudniowych napłyną do nas wiadomości ze Stanów Zjednoczonych. poznamy wartości indeksów cen domów, indeks Fed z richmond oraz najważniejszy dziś odczyt indeksu zaufania konsumentów. Najprawdopodobniej nie należy się jednak spodziewać znacznych ruchów na rynkach, a w szczególności na głównej parze walutowej. Aktualnie kurs pary EUR/USD oscyluje w okolicach poziomu 1,045.

    Złotówka w górę

    Nieoczekiwanie w ten poświąteczny poranek mogliśmy obserwować znaczne umocnienie złotówki. W pewnym momencie za franka szwajcarskiego należało zapłacić “tylko” 4,085 zł. Obecnie jego cena jest o grosz wyższa. Również przez moment euro kosztowało poniżej 4,40 zł. Aktualny poziom na parze GBP/PLN to 5,16. Z kolei praktycznie nie zmieniała się dzisiaj cena dolara. Wynosi ona 4,21 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak