Święta, święta i po świętach…

27 Gru 2016

Poświąteczny spokój

Jak to już bywa w okresie między świętami Bożego Narodzenia, a początkiem nowego roku na rynkach panuje spokój. Spowodowane jest to tym, iż inwestorzy prawdopodobnie skupiają się bardziej na obraniu dogodnego momentu do realizacji zysków, niż  nad nowymi inwestycjami.

W dniu dzisiejszym kalendarz makroekonomiczny nie zawiera zbyt wielu ważnych odczytów. Spowodowane jest to m.in. tym, że w wielu krajach wtorek jest jeszcze dniem wolnym od pracy. W nocy poznaliśmy inflację konsumencką w Japonii. Rok do roku wynosi ona -0,4%, co jest wynikiem gorszym od prognozowanego. Również słabiej od oczekiwań wypadła publikacja stopy bezrobocia. Jednakże nadal znajduje się na bardzo niskim poziomie 3,1%.

W godzinach popołudniowych napłyną do nas wiadomości ze Stanów Zjednoczonych. poznamy wartości indeksów cen domów, indeks Fed z richmond oraz najważniejszy dziś odczyt indeksu zaufania konsumentów. Najprawdopodobniej nie należy się jednak spodziewać znacznych ruchów na rynkach, a w szczególności na głównej parze walutowej. Aktualnie kurs pary EUR/USD oscyluje w okolicach poziomu 1,045.

Złotówka w górę

Nieoczekiwanie w ten poświąteczny poranek mogliśmy obserwować znaczne umocnienie złotówki. W pewnym momencie za franka szwajcarskiego należało zapłacić “tylko” 4,085 zł. Obecnie jego cena jest o grosz wyższa. Również przez moment euro kosztowało poniżej 4,40 zł. Aktualny poziom na parze GBP/PLN to 5,16. Z kolei praktycznie nie zmieniała się dzisiaj cena dolara. Wynosi ona 4,21 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

W oczekiwaniu na jutro

21 Wrz 2021

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Kiedy Chiny kichną, reszta świata ma katar

20 Wrz 2021

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Co ma piernik sprzedaż detaliczna do wiatraka?

17 Wrz 2021

Krzysztof Pawlak