Święta, święta i po świętach

03 Kwi 2018

Złotówka stabilnie

We wtorek po świętach Wielkanocnych handel rozkręcił się na dobre. Po świątecznej przerwie notowania złotówki wyglądają na stabilne i oscylują w okolicach zamknięcia poprzedniego tygodnia. Frank szwajcarski utrzymuje się poniżej poziomu 3,60 zł, a jego aktualna cena wynosi 3,57 zł. Za funta przyjdzie nam zapłacić 4,80 zł. Cena wspólnej waluty wynosi dziś 4,20 zł. Nieznacznie podrożał dolar. Amerykańska waluta kosztuje obecnie 3,42 zł.

Wtorek z PMI

Od rana poznajemy liczne odczyty indeksu PMI dla przemysłu z europejskich gospodarek. W Polsce indeks ten był o 0,5 pkt wyższy od spodziewanego. Nie poprawiło to jednak zbytnio notowań naszej waluty. Najwyższym wynikiem mogą pochwalić się szwajcarzy . Pomimo tego, że odczyt okazał się  niższy od prognoz aż o 4 punkty to wyniku na poziomie 60 pkt nie uzyskano w żadnym innym państwie w Europie. Wynik zbiorczy dla Strefy Euro okazał się zgodny z prognozami i wyniósł 56,6 pkt. Nie wpłynęło to na notowania wspólnej waluty.

Co jeszcze w tym tygodniu?

Głównym wydarzeniem tygodnia będzie piątkowy odczyt raportu z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Czekając na tzw. “payrollsy” poznamy sporo innych publikacji. W środę opublikowany zostanie raport ADP oraz raport ISM dla usług w USA. Z kolei czwartek upłynie pod znakiem indeksu PMI dla usług. Zapowiada się zatem całkiem ciekawa druga część tygodnia. Można śmiało stwierdzić, że na rynkach będzie widoczna większa zmienność.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Robi się nerwowo

25 Sty 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Odwrót pod rosyjską banderą

24 Sty 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Ryzyka wygrywają, ale PLN dzielnie walczy

21 Sty 2022

Adam Fuchs