Święta, święta i po świętach

03 Kwi 2018

Złotówka stabilnie

We wtorek po świętach Wielkanocnych handel rozkręcił się na dobre. Po świątecznej przerwie notowania złotówki wyglądają na stabilne i oscylują w okolicach zamknięcia poprzedniego tygodnia. Frank szwajcarski utrzymuje się poniżej poziomu 3,60 zł, a jego aktualna cena wynosi 3,57 zł. Za funta przyjdzie nam zapłacić 4,80 zł. Cena wspólnej waluty wynosi dziś 4,20 zł. Nieznacznie podrożał dolar. Amerykańska waluta kosztuje obecnie 3,42 zł.

Wtorek z PMI

Od rana poznajemy liczne odczyty indeksu PMI dla przemysłu z europejskich gospodarek. W Polsce indeks ten był o 0,5 pkt wyższy od spodziewanego. Nie poprawiło to jednak zbytnio notowań naszej waluty. Najwyższym wynikiem mogą pochwalić się szwajcarzy . Pomimo tego, że odczyt okazał się  niższy od prognoz aż o 4 punkty to wyniku na poziomie 60 pkt nie uzyskano w żadnym innym państwie w Europie. Wynik zbiorczy dla Strefy Euro okazał się zgodny z prognozami i wyniósł 56,6 pkt. Nie wpłynęło to na notowania wspólnej waluty.

Co jeszcze w tym tygodniu?

Głównym wydarzeniem tygodnia będzie piątkowy odczyt raportu z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Czekając na tzw. “payrollsy” poznamy sporo innych publikacji. W środę opublikowany zostanie raport ADP oraz raport ISM dla usług w USA. Z kolei czwartek upłynie pod znakiem indeksu PMI dla usług. Zapowiada się zatem całkiem ciekawa druga część tygodnia. Można śmiało stwierdzić, że na rynkach będzie widoczna większa zmienność.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

W Turcji i w strefie euro dwucyfrowe odczyty inflacyjne

03 Sie 2021

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Sierpień dla złotego?

02 Sie 2021

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Letnie przesilenie

30 Lip 2021

Adam Fuchs