pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Stopy procentowe w USA

Stopy procentowe w USA

27 lip 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

     Garść danych z europejskich gospodarek. Wieczorna decyzja FOMC. Nieco słabszy dzień dla złotówki.

    Jako pierwsi w Europie dane makroekonomiczne opublikowali Niemcy. Ceny importu z miesiąca na miesiąc rosną o 0,5%, a w ujęciu rocznym spadają o 4,6%. Dane te nie zaskoczyły analityków. Minimalnie lepszy od oczekiwań okazał się indeks zaufania konsumentów Gfk, który wyniósł 10 pkt. W Hiszpanii sprzedaż detalicznie z roku na rok wzrosła o 5,6%, wobec spodziewanych 3,3%.

    W Wielkiej Brytanii Produkt Krajowy Brutto w drugim kwartale rośnie w ujęciu rocznym o 2,2%, czyli o 10 punktów bazowych szybciej niż się tego spodziewano. Niestety wynik sprzedaży detalicznej według CBI nie wygląda tak dobrze. Wyniósł on bowiem -14 punktów wobec oczekiwanego 1 pkt.

    O godzinie 20:00 w Stanach Zjednoczonych zapadnie decyzja o wysokości stóp procentowych. Analitycy oczekują, że FOMC pozostawi stopy na niezmienionym poziomie 0,25%-0,50%. Jednak zanim poznamy tą decyzję w USA opublikowana została ilość wniosków o kredyt hipoteczny. Była ona o 11,2% niższa. Zamówienia na dobra bez środków transportu odnotowały spadek o 0,5% miesiąc do miesiąca. Jeszcze gorzej wypadły zamówienia na dobra trwałego użytku. Tutaj zanotowano aż 4% spadek. Po tych danych amerykańska waluta nieznacznie osłabiła się w stosunku do euro.

    Środa jest nieco słabszym dniem dla polskiej waluty. frank szwajcarski ponownie kosztuje 4,00 zł. Dolar podrożał o grosz a jego cena wynosi 3,97 zł. Euro również podrożało o grosz do ceny 4,36 zł. Tylko wobec funta polska złotówka pozostaje na niezmienionym poziomie 5, 20 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ujemna korelacja USD vs surowce nie działa
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

EBC nie zmienia stóp procentowych
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w USA idzie na tapet
Dawid Górny