pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Stopy procentowe. Korekta na złotym.

Stopy procentowe. Korekta na złotym.

08 lut 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

W kalendarzu wieje nudą

    Dzisiejsza karta z kalendarza makroekonomicznego nie należy do najciekawszych. Dominują w niej odczyty, które w żaden sposób nie są w stanie zmienić podejścia inwestorów oraz sentymentów na rynkach. Z ciekawszych wiadomości możemy wymienić słabszą od spodziewanej dynamikę produkcji przemysłowej w Hiszpanii. Wnioski o kredyt hipoteczny w Stanach Zjednoczonych, które wzrosły o 2,3% w porównaniu do poprzedniej publikacji. W godzinach popołudniowych poznamy tygodniową zmianę zapasów paliw w Stanach oraz decyzję w sprawie sóp procentowych w Nowej Zelandii.

Polska wyjątkiem

    Podczas gdy w kalendarzu nie ma ważniejszych światowych publikacji, w Polsce poznaliśmy decyzję Rady Polityki Pieniężnej. Jednak i ten odczyt nie okazał się przełomowy. Zgodnie z oczekiwaniami analityków stopy procentowe w Polsce pozostały na niezmienionych od prawie dwóch lat poziomach. Stopa referencyjna wynosi 1,5%, stopa depozytowa 0,5%, lombardowa 2,5%, a redyskontowa 1,75%. Jak to zazwyczaj bywa sam odczyt nie jest najistotniejszy. W dniu dzisiejszym dla inwestorów zdecydowanie ważniejsza będzie konferencja prasowa, która przewidziana jest na godzinę 16:00. Czy padną jakieś konkretne deklaracje mogące umocnić lub osłabić naszą walutę?

Odbicie na złotym.

    Po ostatnim znaczącym umocnieniu polskiej waluty, nadszedł czas na ruch korekcyjny. Ważne opory na głównych parach walutowych powiązanych ze złotówką zatrzymały dalsze spadki, jednakże nie oznacza to stałej zmiany trendu. Na głównych parach złotówkowych w dalszym ciągu znajdujemy się w trendach spadkowych. Aktualnie funt wrócił powyżej 5,00 zł, euro kosztuje 4,31 zł. Taką samą cenę zapłacimy za franka oraz dolara – 4,05 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Alarm włączony, ale paniki nie ma
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Przemysł w Europie znów „na hamulcu”
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Bank Japonii zaciera ręce
Krzysztof Pawlak