pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Stopy procentowe w Anglii

Stopy procentowe w Anglii

14 lip 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

    Ogłoszenie stóp procentowych w Anglii. Bilans płatniczy Polski. Dane z amerykańskiego rynku pracy.

    Zanim poznaliśmy najważniejszą decyzję dzisiejszego dnia szwajcarski urząd statystyczny przedstawił tamtejszą inflację producencka. Ceny producentów i importu w ujęciu miesięcznym wyniosły 0,1%, a rok do roku -1%. Oba odczyty okazały się o 10 punktów bazowych niższe aniżeli oczekiwania analityków.

    O godzinie 13:00 Bank Angli przedstawił wysokość stóp procentowych. Inwestorzy, w związku z niedawnym referendum, oczekiwali ich obniżenia o 25 punktów bazowych. Tak się jednak nie stało, a stopa procentowa na wyspach pozostała na niezmienionym poziomie 0,5%. Na reakcję rynków nie trzeba było długo czekać. Wartość funta brytyjskiego momentalnie wzrosła. Przez moment kosztował on ponad 5,30 zł. Obecnie jego cena wynosi 5,29 zł. Reakcja na tą decyzję była również widoczna na głównej parze walutowej. Kurs EUR/USD w ciągu kilku minut wzrósł o ok. pół centa

    O godzinie 14:00 zostanie podane saldo obrotów towarowych oraz bieżących dla Polski, a także roczna zmiana podaży pieniądza.

    W godzinach popołudniowych zostaną opublikowane ważne dane z rynku pracy w USA. Prognozowana liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wynosi 265 tys., czyli o ponad 10 tys. więcej niż poprzedni odczyt.

    Względem pozostałych walut złotówka pozostaje względnie stabilna. Dolar potaniał o 1 grosz i kosztuje 3,95 zł. Z kolei euro podrożało o grosz osiągając cenę 4,41 zł. 4,04 zł zapłacimy dziś za franka. Jest to 2 grosze więcej niż wczoraj.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niepewny dolar
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak