pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Środa z licznymi danymi

Środa z licznymi danymi

31 sie 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

    Kolejne dane z Japonii. Dane ze Strefy Euro i z Polski. Notowania złotówki Raport ADP.

    W nocy napłynęły do nas kolejne dane z kraju kwitnącej Wiśni, lecz tym razem nie były one tak dobre jak wczoraj. Produkcja przemysłowa w Japonii w ujęciu miesięcznym nie poprawiła się ani nie spadła, choć oczekiwano 0,8% wzrostu. Z kolei rok do roku japońska produkcja przemysłowa kurczy się o 3,8%.  Takie wyniki nie wpływają dobrze na notowania jena.

    Sprzedaż detaliczna w ujęciu miesięcznym w Niemczech rośnie o 1,7%. Jeżeli jednak spojrzeć na wartość w skali roku to spada ona o półtorej procenta. We Francji zarówno inflacja konsumencka jak i producencka odnotowały lepsze wyniki od poprzednich odczytów.

    Poznaliśmy dzisiaj również stopę bezrobocia w Strefie Euro, która wynosi 10,1%, czyli o 10 punktów bazowych więcej niż oczekiwano. Gorzej od prognoz wypadł również wynik inflacyjny dla Strefy. Rok do roku wynosi 0,2% zamiast 0,3%. Dane te nie wpłynęły pozytywnie na notowania europejskiej waluty.

    W Polsce opublikowano dzisiaj wskaźnik rynku pracy wg BIEC, który okazał się nieznacznie gorszy od poprzedniego odczytu. Dodatkowo o godzinie 14:00 poznaliśmy inflację konsumencką. Miesiąc do miesiąca wynosi ona -0,2%, a w skali roku -0,1%. dane te nie wpłynęły znacząco na notowania naszej waluty. W dniu dzisiejszym za euro zapłacimy 4,35 zł, za dolara 3,91 zł, za franka 3,97 zł, a za jednego funta 5,12 zł.

    O godzinie 14:15 poznaliśmy najważniejszą informację dnia. Mianowicie był to odczyt raportu ADP. Szacunkowa wartość zmiany zatrudnienia w sektorze prywatnym w Stanach Zjednoczonych wyniosła 175 tysięcy, czyli o 2 tysiące lepiej niż prognozy. Wiadomość ta dała kolejny sygnał do umocnienia dolara.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak