Środa z licznymi danymi

31 sie 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

Kolejne dane z Japonii. Dane ze Strefy Euro i z Polski. Notowania złotówki Raport ADP.

W nocy napłynęły do nas kolejne dane z kraju kwitnącej Wiśni, lecz tym razem nie były one tak dobre jak wczoraj. Produkcja przemysłowa w Japonii w ujęciu miesięcznym nie poprawiła się ani nie spadła, choć oczekiwano 0,8% wzrostu. Z kolei rok do roku japońska produkcja przemysłowa kurczy się o 3,8%.  Takie wyniki nie wpływają dobrze na notowania jena.

Sprzedaż detaliczna w ujęciu miesięcznym w Niemczech rośnie o 1,7%. Jeżeli jednak spojrzeć na wartość w skali roku to spada ona o półtorej procenta. We Francji zarówno inflacja konsumencka jak i producencka odnotowały lepsze wyniki od poprzednich odczytów.

Poznaliśmy dzisiaj również stopę bezrobocia w Strefie Euro, która wynosi 10,1%, czyli o 10 punktów bazowych więcej niż oczekiwano. Gorzej od prognoz wypadł również wynik inflacyjny dla Strefy. Rok do roku wynosi 0,2% zamiast 0,3%. Dane te nie wpłynęły pozytywnie na notowania europejskiej waluty.

W Polsce opublikowano dzisiaj wskaźnik rynku pracy wg BIEC, który okazał się nieznacznie gorszy od poprzedniego odczytu. Dodatkowo o godzinie 14:00 poznaliśmy inflację konsumencką. Miesiąc do miesiąca wynosi ona -0,2%, a w skali roku -0,1%. dane te nie wpłynęły znacząco na notowania naszej waluty. W dniu dzisiejszym za euro zapłacimy 4,35 zł, za dolara 3,91 zł, za franka 3,97 zł, a za jednego funta 5,12 zł.

O godzinie 14:15 poznaliśmy najważniejszą informację dnia. Mianowicie był to odczyt raportu ADP. Szacunkowa wartość zmiany zatrudnienia w sektorze prywatnym w Stanach Zjednoczonych wyniosła 175 tysięcy, czyli o 2 tysiące lepiej niż prognozy. Wiadomość ta dała kolejny sygnał do umocnienia dolara.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bail-out wisi nad rynkiem

03 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak