pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Środa z licznymi danymi makroekonomicznymi

Środa z licznymi danymi makroekonomicznymi

13 lip 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

    Ważne informacje z Azji. Kontynuacja odczytów inflacyjnych dla państw europejskich. Liczba wniosków o kredyt hipoteczny w USA. Notowania złotówki.

    Nad ranem opublikowane zostały dane z dwóch azjatyckich gospodarek. Ministerstwo Gospodarki w Japonii podało wielkość zmian w produkcji przemysłowej w ujęciu rocznym, jak i miesięcznym. Obie wartości okazały się poniżej oczekiwań. Z kolei chiński urząd statystyczny przekazał wynik bilansu handlowego. Okazał się on wyższy od prognoz. Było to prawdopodobnie wynikiem znacznie większego spadku importu, aniżeli przewidywały rynki. Oba największe indeksy giełd chińskiej i japońskiej zakończyły sesję na zielono. Shanghai Composite zyskał 0,37%, a Nikkei 225 0,84%.

    W europie trwa kolejny dzień pod znakiem odczytów inflacyjnych. Tym razem jako pierwsi swoje dane przedstawili Francuzi. Inflacja konsumencka w ujęciu miesięcznym okazała się o 10 punktów bazowych niższa od oczekiwań wynosząc 0,1%. Z kolei mierzona rok do roku osiągnęła poziom 0,3% i była zgodna z prognozami. Zgodne z prognozami okazały się również odczyty inflacji konsumenckich w Hiszpanii oraz we Włoszech.

    W dniu dzisiejszym zostały również opublikowane dane dotyczące produkcji przemysłowej. Na Węgrzech maleje ona miesiąc do miesiąca o 0,7%. Większy od oczekiwań został zanotowany spadek produkcji przemysłowej w Strefie Euro. W ujęciu miesięcznym wyniósł on -1,2% wobec -0,8%. Dzisiejsze odczyty nie wpłynęły diametralnie na notowania głównej pary walutowej. Kurs EUR/USD znajduje się obecnie w okolicy poziomu 1.107.

    W Stanach Zjednoczonych złożona liczba wniosków była o 7,2% większa w porównaniu do wcześniejszego tygodnia. W późniejszych godzinach poznamy zmiany cen importu i eksportu w USA, budżet federalny oraz zapisy Beżowej Księgi.

    W dniu dzisiejszym złotówka nieznacznie traci w stosunku do głównych walut. Frank podrożał o 2 grosze, a jego cena wynosi 4,03 zł. tyle samo podrożał funt, z którego zapłacimy 5,27 zł. Dolar i euro solidarnie zyskały w stosunku do naszej waluty po 1 groszu. Amerykańska waluta kosztuje 3,97 zł, a euro 4,40 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ujemna korelacja USD vs surowce nie działa
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

EBC nie zmienia stóp procentowych
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w USA idzie na tapet
Dawid Górny