Poniedziałek bez nerwowości

Początek tygodnia dla naszej waluty jest raczej neutralny. Notowania złotówki nieznacznie się poprawiły, co prawda niewiele, ale zyskuje ona do głównych walut. Fakt ten może jednak trochę dziwić, szczególnie jeśli spojrzymy na dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny. Znajdziemy w nim bowiem zły wynik naszego indeksu PMI dla przemysłu.  Gorszym wynikiem od 49,5 pkt mogli “pochwalić się” już tylko Włosi. Każda publikacja indeksu PMI wynosząca mniej niż 50 pkt nie jest dobrym prognostykiem. Świadczy bowiem o mogącej występować w danym sektorze gospodarki recesji. Zatem tym bardziej mogą nas dziwić dzisiejsze notowania złotówki. Frank szwajcarski kosztuje 3,78 zł. Kurs euro spadł do 4,27 zł. Dolar amerykański wyceniany jest na 3,77 zł, a funt brytyjski na 4,80 zł.

Europa publikuje

Poniedziałkowy poranek upłynął pod znakiem odczytów indeksów PMI dla przemysłu w poszczególnych krajach Europy. Poza Polską i Włochami we wszystkich krajach publikacje te przekroczyły granice 50 pkt, co może świadczyć o tym, że na naszym kontynencie jest jednak wszystko w porządku jeśli chodzi o przemysł. Zbiorczy wynik Strefy Euro nawet okazał się wyższy od przewidywanego i osiągnął poziom 51,8 pkt.

W Stanach też

Dzisiejsze popołudnie, podobnie do poranka, upłynie pod znakiem publikacji danych z przemysłu. Najpierw wyniki indeksu PMI poznamy w Kanadzie. Następnie opublikowane zostaną odczyty dla Stanów Zjednoczonych. Urozmaiceniem popołudniowych danych będzie publikacja raportu ISM w USA. Możemy zatem spodziewać się większej dynamiki zmian na parach powiązanych z dolarem amerykańskim.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Wygra strach czy nadzieja?

19 Paź 2021

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Chiński smok obniża loty

18 Paź 2021

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Tej siły nic już nie zatrzyma?

15 Paź 2021

Adam Fuchs