pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Spokojny początek tygodnia na rynkach walutowych

Spokojny początek tygodnia na rynkach walutowych

09 maj 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

     Kontynuacja spadków na chińskim parkiecie. Seria danych z europejskich gospodarek. Złotówka utrzymuje poziomy z końca zeszłego tygodnia.

    Na chińską giełdę powróciły znaczące spadki. W dniu dzisiejszym główny indeks tamtejszej giełdy osłabił się o kolejne  2,79%. Taki wynik w połączeniu z zakończeniem zeszłego tygodnia sprawia, że indeks Shanghai Composite zanotował największe spadki od ponad miesiąca. Z kolei japoński Nikkei 225 zakończył dzisiejszą sesję na niewielkim, 0,68%, plusie.

    Od rana poznajemy informacje z gospodarek europejskich. Jako pierwsze poznaliśmy odczyty zamówień w przemyśle w Niemczech. Z miesiąca na miesiąc rosną one znacznie szybciej aniżeli spodziewali się analitycy. Dane te nie wpłynęły jednak znacząco na notowania pary EUR/USD.

    Liczne dane dotarły do nas z Czech. Produkcja przemysłowa u naszych południowych sąsiadów rośnie wolniej w skali roku od oczekiwań rynkowych. Bilans handlu zagranicznego wyniósł 21,7 mld koron czeskich wobec spodziewanego rezultatu 21,5 mld. Stopa bezrobocia spadła do oczekiwanego poziomu 5,7%.

    Ważną informacją dzisiejszego dnia był odczyt inflacji konsumenckiej w Szwajcarii. W ujęciu miesięcznym rośnie ona szybciej niż zakładali analitycy. Z kolei w ujęciu rocznym widać wynosi ona -0,4% względem oczekiwanych -0,6%. Te dobre dane nie doprowadziły jednak do zmian na parze CHF/PLN. O godzinie 10:30 poznaliśmy również odczyt indeksu Sentix ukazującego nastroje gospodarcze w Strefie Euro. Wypadł on o 0,1 pkt lepiej niż prognozowano.

    Na początku tygodnia notowania polskiego złotego wahają się w okolicach poprzednich zamknięć. Funt brytyjski kosztuje dzisiaj 5,60 zł. Za franka zapłacimy 3,99 zł. Cena zakupu dolara wynosi 3,88 zł. Jedyną waluta, do której zyskała nasza waluta jest euro, którego cena wynosi 4,41 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak