pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

07 wrz 2015 Autor: Marcin Rogalski

Dzisiejszy dzień mija pod znakiem wszechobecnego marazmu. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest dzień wolny od pracy w USA i w Kanadzie. Z tego też powodu kalendarium makroekonomiczne na dzisiaj świeci pustkami. Wszystkie ważniejsze dane makro zaplanowane na poniedziałek mamy już za sobą. Zapowiada się spokojna reszta dnia.

Na rynku forex w nocy wystąpiła luka otwarcia na PLN, podczas której doszło do umocnienia rodzimej waluty, jednak od rana na rynku walutowym obserwujemy osłabienie polskiego złotego względem poziomów otwarcia. Tuż po 13:00 za euro trzeba zapłacić 4,23 zł, za franka szwajcarskiego 3,90 zł, za dolara amerykańskiego 3,79 zł, natomiast za funta szterlinga 5,79 zł.

W nieco dłuższej perspektywie (1-2 tygodni), nie można wykluczyć dalszego osłabiania się polskiego złotego. Wycena rodzimej waluty będzie rozpatrywana przez inwestorów pod kątem polityki fiskalnej. Od dzisiaj polski rząd rozpoczął dyskusję nt. projektu budżetu na przyszły rok. Wstępne doniesienia medialne wskazują, że rząd będzie odchodził od ścieżki konsolidacji fiskalnej, co w przełożeniu na rynek długu, może przełożyć się negatywnie na wycenę krajowych obligacji.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Mocny początek złotego
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

USD nie odpuszcza, ale PLN się broni
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

SNB obniża, CHF traci
Adam Fuchs