Czekając na FED

17 gru 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Neutralnie z rana

Od początku bieżącej sesji notowania złotówki w stosunku do głównych walut praktycznie nie zmieniły się. Tak też wraz z początkiem tygodnia wspólna waluta wyceniana jest na 4,28 zł. Funt Brytyjski kosztuje 4,77 zł. Za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,80 zł. Cena dolara obniżyła się nieznacznie do 3,78 zł. Po godzinie 14:00 zaplanowano publikację wskaźników inflacji bazowej. Najprawdopodobniej jednak odczyt ten nie będzie miał zbyt dużego wpływu na kurs naszej waluty, chyba, że wynik znacznie będzie się różnił od prognozowanych wartości. Ostatnimi czasy złotówka pozostaje w miarę odporna na publikacje z rodzimej gospodarki.

Kalendarz nie zachwyca

Poniedziałek, o ile nie wydarzy się coś nieoczekiwanego, upłynie w spokojnej atmosferze. Jedyne dane, inflacja konsumencka w Strefie Euro, która mogła wpłynąć na zachowania inwestorów była bardzo zbieżna z prognozami. NIe doprowadziło to oczywiście do nagłych ruchów na rynkach. W godzinach popołudniowych poza danymi z Polski poznamy mniej istotne odczyty zza oceanu.

Czekając na środę

Wydaje się, że punktem kulminacyjnym nadchodzącego tygodnia będzie decyzja FED. W środę wieczorem Rezerwa Federalna ogłosi decyzję w sprawie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Analitycy przekonani są o podwyżce kosztu pieniądza do przedziału 2,25 – 2,5%. Ważniejszymi od samej decyzji, która już i tak jest najprawdopodobniej zawarta w cenach, będzie konferencja Powella. Inwestorzy będą próbowali wyłapać szczegóły dotyczące przyszłości polityki monetarnej w USA.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

PLN w piątek opuszcza gardę

26 maja 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wszystko gra na USD

25 maja 2023

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Zagrożenia wywołują niepewność

24 maja 2023

Adam Fuchs