pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Spokojny koniec tygodnia

Spokojny koniec tygodnia

19 sie 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

    Inflacja w Niemczech, koniunktura w Polsce, garść danych z Kanady. Notowania polskiej waluty.

    Piątek, w porównaniu do pozostałych dni mijającego tygodnia, zapowiadał się bardzo spokojnie pod względem liczby i istotności publikacji makroekonomicznych.

    Z samego rana poznaliśmy odczyt inflacji producenckiej w Niemczech. Jej wyniki okazały się lepsze od rynkowych oczekiwań. Z miesiąca na miesiąc inflacja producencka rośnie w skali 0,2%. Z kolei rok do roku wynosi -2%. Ten dość dobry wynik z niemieckiej gospodarki nie wpłynął znacząco na notowania głównej pary walutowej. Aktualny kurs EUR/USD wynosi 1,13.

    O godzinie 14:00 poznaliśmy ostatnie w tym tygodniu dane z polskiej gospodarki. Po odczytach m.in. wyników sprzedaży detalicznej , cen produkcji czy zmian na rynku pracy przyszła pora na publikację dotyczącą koniunktury konsumenckiej. Główny Urząd Statystyczny zaprezentował bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej, który wyniósł -3,8 pkt i był lepszy w porównaniu z poprzednim odczytem. Również wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej okazał się wyższy niż poprzedni odczyt .

    W dniu dzisiejszym złotówka osłabia się w stosunku do głównych walut. Dolar podrożał o 2 grosze i aktualnie kosztuje 3,79 zł. Solidarnie po jednym groszu złotówka traci do funta, franka i euro. Za szwajcarską walutę zapłacimy 3,96 zł. Funt brytyjski wyceniany jest na 4,97 zł, a euro na 4,29 zł.

    W godzinach popołudniowych poznamy ostatnie w tym tygodniu dane makroekonomiczne. Opublikowane zostaną wyniki sprzedaży detalicznej w Kanadzie. Analitycy oczekują miesięcznego wzrostu na poziomie 0,5%. Dodatkowo również poznamy inflację konsumencką w tym kraju. W ujęciu miesięcznym oczekiwany rezultat wynosi 0%, a rok do roku 2,1%.  


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ujemna korelacja USD vs surowce nie działa
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

EBC nie zmienia stóp procentowych
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w USA idzie na tapet
Dawid Górny