Spokojniej na koniec tygodnia

27 mar 2020 Autor: Maciej Przygórzewski

Nastroje na rynku nadal są gorące, ale widać już próby odnalezienia się w nowej sytuacji. Zmienność jest bardzo wysoka, ale powoli maleje na kolejnych instrumentach.

Dane o bezrobociu bez echa

Wczorajsze dane o wnioskach w sprawie zasiłku dla bezrobotnych w USA szokowały tym mocniej im ktoś miał mniejszy kontakt z rynkiem. W wiadomościach była to bardzo poczytna informacja, analitycy sporo o tym mówili, natomiast inwestorzy wiedzieli, że będzie źle i po prostu odhaczyli potwierdzenie. Dzień zakończył się wyraźnymi wzrostami na giełdach, które w tych okolicznościach powinny dziwić. W nocy jednak inwestorzy przemyśleli temat i dzień otworzył się silnymi spadkami na większości instrumentów.

Kanada tnie stopy procentowe

Połączenie gospodarki Kanady z USA jest tak silne, że Bank Kanady najczęściej nie bardzo ma wybór i podąża za decyzjami FED. Tak samo było i tym razem. Po tym, jak Amerykanie ścięli stopy procentowe, na ostatnim posiedzeniu Bank Kanady obniżył główną stopę z 0,75% na 0,25%. Decyzja ta była zgodna z oczekiwaniami dlatego też nie wywołała większego zamieszania na kursie dolara kanadyjskiego.

Stabilizacja kryptowalut

Od początku tygodnia Bitcoin wszedł w coś co w analizie technicznej można określić korytarzem. Kurs waha się w wąskim przedziale 6600-6800 USD za jednego bitcoina. Warto zwrócić uwagę, że oprócz ostatnich nagłych spadków najpopularniejsza kryptowaluta ostatni raz była taka tania w maju zeszłego roku. Pokazuje to, że nie wszystkie inwestycje alternatywne są dobrym miejscem do przechowywania środków w trakcie kryzysu. Warto natomiast zwrócić uwagę, że kryptowaluty zachowały się bardzo podobnie do złota. Z początkiem ograniczeń i ekspansją koronawirusa zaliczyły silny spadek, potem odbicie i teraz stabilizacją cen.

Dzisiaj w kalendarzu danych makroekonomicznych brak ważnych danych.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bail-out wisi nad rynkiem

03 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak