Spokojna końcówka tygodnia

15 kw. 2016 Autor: Michał Iskat

Dzień dzisiejszy przyniósł nam doniesienia makroekonomiczne z Chin. Ogólnie podsumować można je krótkim określeniem – jest stabilnie. PKB w pierwszym kwartale urosło o 1,6% w ujęciu kwartalnym co przełożyło się na 6,7% rok do roku. Odczyt taki jest najniższym wynikiem od 7 lat jednak wciąż jest to wynik grubo powyżej zera. Ponadto wskazanie okazało się zgodne z oczekiwaniami analityków. Nie sposób jednak oprzeć się wrażeniu, że po środowej publikacji zaskakująco dobrych danych o eksporcie, również dziś inwestorzy oczekiwali jakiegoś miłego zaskoczenia ze strony Państwa Środka.

W kontekście danych które napłynęły z Chin, należy zwrócić uwagę, że choć samo PKB wypada nieszczególnie optymistycznie to pozostałe publikacje pozwalają odetchnąć z ulgą. Marcowa dynamika produkcji przemysłowej wzrosła do 6,8% (poprzednio 5,4%), sprzedaż detaliczna nabiera rozpędu (10,5% wobec 10,2% w lutym) a nowe kredyty płynną szerszym strumieniem do gospodarki (1370 mld CNY w marcu wobec 726,6 mld w poprzednim miesiącu)

W dniu dzisiejszym czekają nas jeszcze publikacje z amerykańskiej gospodarki. O godzinie 14.30 zaprezentowana zostanie kwietniowa wartość indeksu NY Empire State. Następnie o  15.15 poznamy produkcje przemysłową w ujęciu miesięcznym, a po kolejnych trzech kwadransach wstępnych odczyt Indeksu Uniwersytetu Michigan.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bez zmian po raz trzeci!

08 gru 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Czy RPP podtrzyma etap pauzy?

07 gru 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrost stóp procentowych!?

06 gru 2022

Dawid Górny