pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Spokojna końcówka tygodnia

Spokojna końcówka tygodnia

15 kwi 2016 Autor: Michał Iskat

Dzień dzisiejszy przyniósł nam doniesienia makroekonomiczne z Chin. Ogólnie podsumować można je krótkim określeniem – jest stabilnie. PKB w pierwszym kwartale urosło o 1,6% w ujęciu kwartalnym co przełożyło się na 6,7% rok do roku. Odczyt taki jest najniższym wynikiem od 7 lat jednak wciąż jest to wynik grubo powyżej zera. Ponadto wskazanie okazało się zgodne z oczekiwaniami analityków. Nie sposób jednak oprzeć się wrażeniu, że po środowej publikacji zaskakująco dobrych danych o eksporcie, również dziś inwestorzy oczekiwali jakiegoś miłego zaskoczenia ze strony Państwa Środka.

W kontekście danych które napłynęły z Chin, należy zwrócić uwagę, że choć samo PKB wypada nieszczególnie optymistycznie to pozostałe publikacje pozwalają odetchnąć z ulgą. Marcowa dynamika produkcji przemysłowej wzrosła do 6,8% (poprzednio 5,4%), sprzedaż detaliczna nabiera rozpędu (10,5% wobec 10,2% w lutym) a nowe kredyty płynną szerszym strumieniem do gospodarki (1370 mld CNY w marcu wobec 726,6 mld w poprzednim miesiącu)

W dniu dzisiejszym czekają nas jeszcze publikacje z amerykańskiej gospodarki. O godzinie 14.30 zaprezentowana zostanie kwietniowa wartość indeksu NY Empire State. Następnie o  15.15 poznamy produkcje przemysłową w ujęciu miesięcznym, a po kolejnych trzech kwadransach wstępnych odczyt Indeksu Uniwersytetu Michigan.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak